FIA'nın eski başkanı Max Mosley, 81 yaşında hayata veda etti-haberi

Ailesi tarafından yapılan açıklamada, uzunca vakittir kanser Rehabilitasyonu gören 81 yaşında olan Mosley’nin, hayat mücadelesini kaybettiği belirtildi. Motor sporlarının en rengarenk ve tartışmalı kişileri arasında gösterilen Mosley’nin vefat haberinin derhal peşinden Formula tek müessesesi ile organizasyonun Daha önceki başkanlarından Bernie Ecclestone, Mosley’nin ailesi ve sevenlerine başsağlığı diledi.

Kariyerinin evvel senelerinde yarış otomobili sürücüsü ve avukatlık yapan Mosley, 1993 seneninde FIA’da reis olarak görev yapmaya başladı. Formula 1’in o dönemki patronu Ecclestone ile 50 sene üzerinde arkadaşlığı bulunan ve oto yarışlarının gelişmesi amaciyla birlikte çalışan Mosley, F1’in beynelmilel ölçekte tanınması ve popülerleşmesi amaciyla mühim katkılarda bulundu.

Formula 1’in efsane pilotlarından Ayrton Senna’nın 1994’te yarış esnasında ölümünün derhal peşinden organizasyonda güvenlik tedbirlerinin artırılmasında mühim oyun oynayan Mosley, hususi hayatında yaşadığı meselelerle da gündeme gelmiş ve 2009’da FIA’daki görevini bırakmıştı.

AA

  • Max Mosley

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir