Ferhat Arıcan: Tokyo'ya formda gidiyorum-haberi

Koronavirüs pandemisi hasebiyle bu sene 23 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasına ertelenen Olimpiyat Oyunları’na çok az tek vakit kaldığını ifade eden Ferhat Arıcan, “Çok yoğun tempoda çalışıyoruz. özellikle antrenmanlarımız ve yarışmalarımız çok çok iyi geçiyor. Başaracağımız hatri sayilir büyüklükte hedefler doğrultusunda her şeye hazırız. özellikle nihayet hayat Kupası çok iyi geçti. Şu anda formdayım ve iyi gidiyorum. İnşallah Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda formumun maksimum düzeyinde yarışıp, yaptığım işin en iyi olanini yaparak ülkeme çok iyi başarılar getirmek istiyorum” dedi.

Paralel barda iki Avrupa şampiyonluğu bulunan, nihayet olarak Hırvatistan’daki hayat Challenge Kupası’nda koleksiyonuna tek altın dahada ek eden 27 yaşında olan cimnastikçi, 2016 Rio Olimpiyatları’ndan ardindan Tokyo’da 2. sefer olimpiyat heyecanı yaşayacak. Cumhuriyet tarihinde olimpiyatlara giden evvel bay cimnastikçimiz unvanı da bulunan, olimpiyat öncesi nihayet provayı yapacakları Katar’da da altın madalya amaciyla yarışacağını ifade eden Ferhat, “Benim amaciyla 2016 ve 2020 olimpiyatları arasında çok hatri sayilir büyüklükte tek deney farkı var. dahada evvel olimpiyatlara gitmek amaciyla gidiyorduk. T.C. tarihinde olimpiyatlara giden evvel bay cimnastikçiyim. Şimdi de madalya adayı olarak gidiyorum. İnşallah bu performansımı ve potansiyelimi orada değerlendireceğim. Cimnastikte olimpiyatlarda madalya alan evvel sporu olarak tarihe geçmek istiyorum” diye konuştu.

“PANDEMİ BANA YARADI”

Pandemi sürecinin kendisini menfi etkilemediğini belirten ulusal cimnastikçi Ferhat Arıcan, “Pandemi bana yaradı diyebilirim. Zira kendimi özellikle mental olarak dahada çok geliştirdim. Yaptığımız spor fiziki gözükse de aslında mental hazırlık ve psikoloji çok hatri sayilir büyüklükte faktörler. Mental antrenmanlarıma çok önem verdim. Pandeminin 7’nci ayından ardindan Avrupa şampiyonu oldum. Takım olarak hatri sayilir büyüklükte tek muvaffakiyet elde ettik. Pandemi bize yaradı, Türk ulusal Takımı’na yaradı. Pandemiden çok kuvvetli art döndük. Şimdi de allahın izniyle bu gücümüzü olimpiyat oyunlarında gösterme zamanı” yorumu yaptı.

“BİZİ İZLEMEYE ayni ritimde devam EDİN”

Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda paralel bar ve kulplu beygirde yarışacağını anımsadan Ferhat Arıcan, “Paralel barda nihayet iki sene Avrupa şampiyonuyum. İnşallah Olimpiyat Oyunları’nda da bu performansımı sürdürerek tarihi tek muvaffakiyet ele geçirmek amaciyla elimden gelen her şeyi yapacağım. Türk halkı olimpiyat oyunlarında Türk ulusal Takımı’nı izlesin. bütün spor branşlarını izlesinler ama özellikle cimnastiği takip etsinler. Cimnastikte takım olarak çok hatri sayilir büyüklükte başarılar elde edeceğiz, takipte kalsınlar. Bizi izlemeye ayni ritimde devam etsinler ve dualarını yoksun etmesinler” şeklinde konuştu. 

Mustafa KÖPRÜLÜ / İZMİR, (DHA)

  • 2020 Tokyo Olimpiyatları
  • Jimnastik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir