Fenerbahçe’yi şimdi de Gustavo ve Sosa tartışması karıştırdı-haberi

Fenerbahçe’de tertemiz Malatya beraberliği sonrasında tek münakaşa dahada başladı. Takımın vazgeçilmezi olarak görülen Luiz Gustavo‘nun hücuma sağlayamadığı katkı, kapanan takımlara karşı Sarı-Lacivertliler’in zorlanmasına neden oluyor. Sabah’ın haberine göre; Gustavo skor üretme ile alakalı da yoksun görülüyor. Brezilyalı, bu sezon Yalnızca tek gol katkısı yaparken, tartışılmasındaki en mühim etkenlerden biri, Mert Hakan ile Sosa’nın birlikte oynadığı mücadelelerde Fenerbahçe’nin çok dahada üretken tek takım haline dönüşmesi.

SOSA, MERT HAKAN’I RAHATLATIYOR

Trabzonspor deplasmanında nihayet derece tesirli tek oyunla galip gelen Fenerbahçe, 3-0 kazanılan Konyaspor deplasmanında da sezonun en iyi futbollarından tek tanesini oynadı. tertemiz Malatya mücadelesinde tekrar Sosa ve Mert Hakan’ın oyuna dahil olduğu dakikalar, Sarı-Lacivertliler bu bölümde, biri penaltı tartışmalarıyla sonlanan iki çok net fırsat yakaladı ama değerlendiremedi.

GUSTAVO’YU GERİDE BIRAKTI

Sosa bu sezon 26 mücadelede toplamda 1407 dakikada takim formasi giydi ve üç gol, üç asistle oynadı. Gustavo ise 26 mücadelede 2203 dakika takim formasi giydi ve toplamda tek gol, 0 asistle oynadı.

OYUNDAN ÇIKARKEN MUTSUZDU

Yeni Malatya maçında 77. dakikada yerini Sosa’ya bırakan 33 yaşında olan Luiz Gustavo karara tek hayli şaşırdı. ama Brezilyalı oyuncunun performansı taraftarların reaksiyonunu çekti. Emre Belözoğlu‘nun, dahada ektif var olan Mert Hakan-Sosa ikilisini evvel 11’e monte etmesi bekleniyor.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir