Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira, İstanbul’a geldi-haberi

Fenerbahçe yılan hikayesine dönen teknik patron konusunu Vitor Pereira’yı takımın başına getirerek neticeye ulaştırdı. Sarı-lacivertlilerle 2. dönemini yaşayacak Portekizli hoca, resmi imzayı atmak amaciyla İstanbul’a geldi.

“YARIM KALMIŞ BİR AŞKTI”

Fenerbahçe, Vitor Pereira’yla anlaşıldığını duyururken Portekizli hocanın izahlarına yer vermişti. deneyimli hocanın yazdığı mektupte şu ifadeler yer alıyordu:

Fenerbahçe’de her vakit ihtirası ve hırsı hissetmiştim. ama istikrarlı tek yapı kurmak ve hedeflenen başarıya erişmek amaciyla dahada çok vakte gereksinim vardı. Ne yazık ki istediğim civarindan vakte sahip olamadım. Fenerbahçe benim amaciyla yarım kalmış tek aşktı. Kariyerimde derhal hemen gittiğim her kulüpte zaferler ve kupalar kazandım. Ama Fenerbahçe’de kupa kazanamadım. Şimdi yarım var olan bu hikâyeyi şampiyonluk kupaları ile taçlandırma zamanıdır. İşte o vakit yarım var olan bu hikâye mutluluk dolu tek sona kavuşacak.

“ALİ KOÇ İLE BAKIŞ AÇILARIMIZ ÇOK BENZER”

Başkan Ali Koç’la yaptığım görüşmede nazar açılarımızın çok eş olduğunu ayrım etmem uzunca sürmedi. Kendisine bana bu fırsatı verdiği amaciyla müteşekkirim. Fenerbahçe’nin geleceği ile alakalı alana koyduğu vizyon, anlattıkları beni oldukça etkiledi.

“UMARIM ÖZLENEN ŞAMPİYONLUĞA OMUZ OMUZA VEREREK ULAŞACAĞIZ”

Ocak ayında tek gazeteye verdiğim hususi röportajda Türkiye’de kulüplerin yarını düşünmediğini, gelecekle alakalı tek vizyon koymadığını belirtmiştim. Fenerbahçe Spor takimi bana çok alici tek tasarı ve programla geldi. Bu tasarının bizi başarıya eriştirecek tek yapılanmanın parçası olduğunu hissediyorum. bu yüzden çok heyecanlıyım. Bununla birlikte heyecanımı iki katına çıkaran tek başka konu, hatri sayilir büyüklükte Fenerbahçe camiasının taraftarlarının önüne çıkmak olacak. Taraftarımızın stadyumda yarattıkları heyecanı da çok özledim. Umuyorum ki tek sonraki sezon özlenen şampiyonluğa omuz omuza vererek ulaşacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir