Fenerbahçe'de başkanlık seçimleri ertelenecek mi?-haberi

Fenerbahçe çok Divan heyeti Toplantısı Başkanlık Seçiminin koronavirüs salgını hasebiyle tek sene ertelenmesinin derhal peşinden gözler tüzüğe göre mayıs ayında yapılması koşul olan alışılmış olan Seçimli genel Kurula çevrildi.

Son dönemde yükselen koronavirüs vakaları hasebiyle bakanlar heyeti toplantısının derhal peşinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bölümü kapatmaya gidildiği açıklanırken kongrelerin yapılması da yasaklandı. Bu durum karşısında sarı lacivertlilerin ne yapacağı heyecan ediliyor.

İlgili Haberler
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’den Mustafa Cengiz’e yanıt

Online seçenek gündemde mi?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç dahada evvel çok Divan heyeti Toplantısı’nda yaptığı izahta seçimin pandemi hasebiyle başkanlık seçiminin yapılamaması seklinde online olarak yapma ihtimallerinin olduğunu ifade etmişti. ama bunun amaciyla tüzükte değişikliğe gereksinim olduğundan şu vakit uygulamaya koyulması mümkün gözükmüyor.

Fenerbahçe tüzüğüne göre başkanlık seçimlerinin ertelenmesi ile alakalı 21. Maddede şu ifadeler bulunuyor;

“Toplantı rastgele tek nedenle art bırakıldığı takdirde; bu durum, art bırakılma sebepleri de belirtilmek suretiyle, üyelere ve delegelere mevzuatın öngördüğü iletişim yöntemlerinden biri ile duyurulur.”

Karar resmi siteden duyurulacak

Fenerbahçe idaresi devletin görevli organlarınca Covid-19 salgını hasebiyle alınan nihayet tedbirlerin derhal peşinden gelişmeleri yakından takip edecek, seçenek yasaklarının kalkmaması seklinde alışılmış olan Seçimli genel heyet Toplantısının erteleme kararı yönetim heyeti tarafından alınarak resmi siteden duyurulacak.

Ajansspor

İlgili Haberler
Son Dakika: Aaron Boupendza amaciyla bomba tasima iddiası! Galatasaray…

  • süper lig

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir