Fenerbahçe Yöneticisi Alper Pirşen: Dehşete düştüm-haberi

Alanyaspor ile Fenerbahçe arasında 29 Nisan’da oynanan lig mücadelesi 0-0 sona ermişti. Sarı-Lacivertliler, karşılaşmanın evvel yarısında Valencia’nın düşürülmesi sonrası Yaşar Kemal Uğurlu’nun evvel penaltı verip, ardindan VAR’ın ofsayt uyarısıyla kararını iptal etmesi üstüne ‘kural hatası’ başvurusunda bulunmuştu. TFF Bir gün evvel bu başvuruyu reddetti. Bunun üstüne Fenerbahçe Yöneticisi Alper Pirşen kati tek İzah yaptı:

‘Tahkim’e başvuracağız’

“Çok üzgün ve kızgınım. Kararın gerekçesi geldi. MHK’nın gerekçesini okuduğumda dehşete düştüm. ‘Konu oyuncunun ofsayt olup olmaması değil, ortada hakem yorumu devreye girer’ demişler. mevzu kuralın yanlış uygulanması. Bu karar ofsayt çizgisiyle verilemez. ‘Konu açık ofsayt’ diyorlar. Tamam ofsayt ama kaide başka. kaidesi hâlâ bilmiyorsunuz. Yazdığınız gerekçeler gülünç. Halimiz içler acısı. Tahkim Kurulu’na başvuracağız.”

‘Yabancı ortada hakem gelsin’

“Fenerbahçe’nin asgari 10-15 puanı ortada hakem hatalarıyla alınmıştır. ayni vakitte da çok bariz hatalarla. hemide biz ayni vakitte da taraftarlarımız dayanamayacak noktaya geldi. bunun benzeri ayni ritimde devam edecekse, istikbal sezon yabancı ortada hakem gelsin.” Öte yandan Tahkim Kurulu’nun bu erken Fenerbahçe’nin itirazını görüşmek amaciyla toplanacağı belirtildi. 

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir