Fenerbahçe, Ümit Özat’ın Emre Belözoğlu’na ilişkin iddialarına sert yanıt verdi-haberi

Ümit Özat geçtiğimiz günlerde tek Youtube kanalında futboldaki FETÖ yapılanması iddialarıyla bütün dikkatleri üstüne çekmişti. Sarı-lacivertlilerin tertemiz teknik patronu Emre Belözoğlu‘nu amaç alan Özat, “15 Temmuz’dan bu yana Emre’nin ağzından FETÖ ile alakalı perişan tek şey duydunuz mu? FETÖ’nün pkk terör örgütü olduğunu biz dile getiriyoruz da o Niçin dile getiremiyor?” ifadelerini kullanmıştı.

FENERBAHÇE’DEN kati CEVAP

Fenerbahçe, buyruğa Belözoğlu ile alakalı açıklamalarda bulunan Ümit Özat’a kati tek cevap verdi.

Fenerbahçe’nin yaptığı izahın tamamı şöyle:

“Fenerbahçemizin formasını giymiş ve Hem de kaptanlık benzeri çok mühim tek görevi üstlenmiş Ümit Özat’ın, geçtiğimiz vakit tek Youtube kanalında yaptığı beyanlar üstüne bu İzah tarafımızca kaçınılmaz vaziyete gelmiştir.Fenerbahçe formasını giymiş tek kişi olarak Ümit Özat’ın 2018 yılından bu yana Kulübümüze değin yaptığı bütün açıklamaların ne anlam taşıdığını çok iyi bilmekle birlikte kendisinin yorumlarını bugüne dek ifade özgürlüğü kapsamına değerlendirdik. ama mevzubahis camiamız olduğunda çirkince iftira ve saldırıları yayın politikası haline getirmiş, kime ve kimlere hizmet ettiği her biri tarafından Bilinen tek yayında verdiği nihayet beyanatlarla Ümit Özat, bu sefer hududunu ve haddini fazlasıyla aşmıştır.”

“BAŞKA SÖYLENECEK SÖZ YOKTUR”

“Fenerbahçe takımının kaptanlık pazubandını taşımış tek insan kulübümüzün değerlerine nasıl sahip çıkılması gerektiğini de en iyi bilmesi koşul olan kişidir. Yaptığı nihayet açıklamalarla Fenerbahçe değerlerini içselleştiremediği çok belli var olan Ümit Özat’ın, camiamıza düşmanlığı Sanki tek misyon benzeri üstlenen şahısların yayınında bu söylemleri ifade etmesi, içinde bulunduğu ruh halinin en net göstergesidir. Kendisinin bu davranışının ne Emele hizmet ettiği satır aralarını iyi okuyan taraftarlarımızın malumudur. Bu vaziyete ait başka söylenecek laf yoktur.”

“AMACI, RENGİ, TARAFI BELLİ ODAKLAR”

“Bu noktada, Fenerbahçe ile var olmuş bu kişiye cevap vereceğimiz yegane konu;

Fenerbahçe çatısı altında Fenerbahçe’nin başarısı amaciyla geçmişte de bu erken de elini taşın altına koymuş, bu formanın ağırlığını Katiyen unutmamış buyruğa Belözoğlu hakkındaki çirkin, üslupsuz, haksız, iftira dolu izahları olacaktır. İftiralarla aslında kulübümüze ve camiamıza zarar vermeye çalışılan; amacı, rengi, tarafı belli odakların hedefi var olan buyruğa Belözoğlu’nun; üç Temmuz 2011’de ve sonrasında durduğu yer, yaptığı açıklamalar, alana koyduğu duruş ve tavır, camiamızın, bütün kamuoyunun malumudur ve kanıtlarıyla ortadadır.”

“BU CAMİANIN BİR PARÇASI OLAMAYACAĞINI GÖZLER ÖNÜNE SERMİŞTİR”

Bugün, Fenerbahçe ismini kullanarak kendini gündeme getiren bu kişi ise geçmişinde alana koyduğu herkesçe Bilinen eylem- fiilleriyle ve bu erken dile getirdiği hadsiz söylemleriyle bu camianın tek parçası olamayacağını tek sefer dahada gözler önüne sermiştir. Fenerbahçe’nin bunun benzeri ‘dostları’ varken başka düşmana ihtiyacı olmadığı açık ve aşikardır.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir