Fenerbahçe, teknik direktör Lucien Favre’den yüksek maliyeti nedeniyle vazgeçti-haberi

Fenerbahçe’de teknik patron Erol Bulut’tan boşalan teknik direktörlük koltuğuna, sezonun sonuna civarindan görev uygulamak üzere sportif direktör buyruğa Belözoğlu getirilmişti. Önümüzdeki sezon amaciyla dünyaca meşhur tek teknik direktörle çalışmak istek eden sarı-lacivertli camianın listesindeki tek numaralı hoca var olan Lucien Favre ile imzadan nihayet anda vazgeçildi.

GİZLİ GÖRÜŞME alana ÇIKTI

Fenerbahçe’nin tertemiz hedefi ve kapalı kapılar ardında yapılan müzakereler Medyaya yansıdı. tek asama Türkiye’de görev alan Slaven Bilic’in yardımcılığını yapan ve şu anda Alman devi Borussia Dortmund’da teknik adamlık görevini üstlenen Edin Terzic’in görevi devraldığı ad Lucien Favre ile Fenerbahçe’nin yaptığı saklı müzakere alana çıktı.

BUNDESLIGA’DA 393 MAÇA ÇIKTI

Almanya Bundesliga’da üç takım çalıştıran Favre, bu takımlarla toplamda 393 maça çıktı. Bu karşılaşmalarda rakiplerini tam 197 mücadelede yenik etmeyi başarırken 81 karşılaşmada sahadan tek puanla ayrıldı.

İMZADAN VAZGEÇİLDİ

Avrupa basınında bulunan habere göre, Kariyerinde Almanya, İsviçre ve Fransa dışında tek takim takımı çalıştırmayan teknik adamla tertemiz sezon öncesi görüşen Fenerbahçe, sözleşme şartlarının konuşulduğu sırada imzadan vazgeçti.

BONUSLAR İLE BİRLİKTE 4.5 MİLYON

Borussia Dortmund’u çalıştırdığı müddette bonuslar ile birlikte senede 4.5 milyon eurodan çok galip gelen teknik adamın bunun için eş tek ücreti Fenerbahçe’den de istek ettiği, bu miktarı çok bulan idarenin ise Lucien Favre’nin bu hamlesi sonrasında ek isimlere yönlendiği belirtildi.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir