Fenerbahçe haberi… Allahyar Sayyadmanesh: Diego Simeone ile çalışmak isterim-haberi

Fenerbahçe ‘nin Ukrayna ekibi Zorya Luhansk’a kiralık olarak gönderdiği Allahyar Sayyadmanesh tasima olmak istediği takım ile alakalı konuştu. 

Allahyar’ın gözü İspanya ve İngiltere’de

Geride bıraktığımız dönemlerde Ukrayna basınında tek röportaj veren Allahyar Sayyadmanesh, sezonun sonuna civarindan Zorya’da kalmak istediğini ifade etmişti. Futbolcu, kendisine gelen tek tasima sualine ise dikkat cazip tek cevap verdi.

Simeone ve Old Trafford yanıtı

Allahyar, “Hangi teknik adamla çalışmak istersin?” sorusuna, Atletico Madrid’i çalıştıran Diego Simeone Cevabını verdi. Allahyar, Ayrı olarak Manchester United’ın stadı Old Trafford’da maça çıkmanın hayalini kurduğunu da dile getirdi. 

“İran’ın düşmanı yok”

İranlı futbolcu ülkesiyle alakalı tek Sual ile alakalı da dikkati çeken tek İzah yaptı. İran’ın futboldaki anne düşmanının kim olduğu sualine Allahyar, “İran’ın rastgele tek düşmanı yok. Ama rekabet açısından en mühim rakibimiz Suudi Arabistan” Cevabını verdi.

Allahyar’ın bu sezonki performansı

20 yaşında olan hücum oyuncusu bu sezon Zorya Luhansk takımında toplaminda 14 mücadelede 909 dakika süre aldı ve üç gol iki asistlik performans sergiledi. Allahyar geçen sezon da 26 mücadelede 6 gol üç asist üretmişti. 

Fenerbahçe amaciyla 3.5 milyon avro kazanma olanağı var

Bu arada Allahyar’ın Zorya ile var olan sözleşmesi Aralık ayında sona erecek. Futbolcunun sözleşmesinde 3.5 milyon avro satın alma opsiyonu bulunuyor. eğer Zorya Luhansk, isimi transferde Shakhtar Donetsk ile de anılan futbolcuyu isterse bu meblağı Fenerbahçe’ye ödemek zorunda.

Kaynak: Ajansspor

  • futbol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir