Fatih Terim’den başkanlık sinyali: Galatasaray’la yaşıyorum, pozisyonunu bilemem-haberi

Terim, Fraport TAV Antalyaspor’u 1-0 yendikleri karşılaşmanın derhal peşinden düzen eden medya toplantısında yaptığı açıklamada, Antalya’nın güç tek dis alan olduğunu söyledi.

Antalyaspor’un 6-3-1 sistemini çok iyi oturttuğuna ve müthiş tek defans yaptığına dikkati çeken Terim, rakiplerinin acele çıktığını ve geçiş oyununu iyi oynayan süratli ve becerili oyuncularının olduğunu kaydetti.

“DOĞRU OYNADIK VE MAKSİMUM POZİYON BULDUK”

Bunu bilerek hazırlandıklarını ve maça baskıyla başladıklarını belirten Terim, “Maça presle başladık. Kaptırdığımız toplarda pres yaparak top kazandık. Süratli pas trafiği ile çok çeşitli opsiyonlar yarattık. Doğru oynadık ve maksimum da pozisyon bulduk. İlk yarı golü acele bulsaydık Antalyaspor reaksiyon olarak üzerimize geleceği amaciyla başka türlü tek oyun oynanacaktı. Ne yazık ki bulamadık golü. Oyunun denetimi bizde, dominant tek oyun oynuyoruz. İkinci yarı aynı senaryo ayni ritimde devam etti. Mustafa ve Arda’ya ihtiyacımız oldu. özellikle 18’in içinde tesirli tek oyuncu. Nitekim o da golünü attı. Arda bizim amaciyla orada kontakt noktası, doğru tek istasyondu. Tecrübesiyle oyunu yayabilen, oynatabilen tek oyuncumuzdu. İkisi bizi dahada tesirli vaziyete getirdi ve golü bulduk.” diye konuştu.

“ANTALYASPOR’U AÇMAK basit DEĞİL”

Öne geçtikten ardindan 2. golü bulmak amaciyla de uğraştıklarını ifade eden Terim, “Hakikaten Antalyaspor iyi tek takım olmuş. Açmak basit değil. Gol atmak basit değil. bunun için karşın bu takım karşısında bu civarindan pozisyon bulmak önemli. Oyuncularımı kutluyorum, vaçgeçmediler. Galatasaray finallerin takımıdır. nihayet 5 finali de allahın izniyle en iyi şekilde bitireceğiz.” ifadelerini kullandı.

ŞENER’İN POZİYONUNA TEPKİ GÖSTERDİ

Maçtaki al karta ait de İzah uygulamak istediğini laf eden Terim, “Anlamadım ben. Yedlin’e var olan al kart değil. Daha oynamıyor. tek bir sağ bek ile gidiyoruz. Suat Arslanboğa ve Ali Palabıyık ikilisi öyle. Buraya geliyoruz. Alanya’da kafasına dikiş atılan Luyindama’ya yapılan müdahale al kart değil. O vakit tekrar Zorbay hoca var. Bu sefer VAR’da var Zorbay hoca. Sorsanız tekrar tek şey anlatır size. hemide VAR’da hemide sahada hiç anlaşılmaz tek şey. Başka nasıl tek al kart olabilir. Oyunun 26’ıncı dakikasındaki pozisyon. Biz Antalya’ya karşı kendisinin sahamızda oynarken buyruğa Kılınç’ın arkadan hafif dokunmasına al kart verildi. Anlamakta zorluk çekiyorum. bendeniz anlıyorum da zorluk çekenler var anlamakta.” şeklinde görüş belirtti.

İSTİFA ÇAĞRILARINA YANIT

Bir gazetecinin, “Sezon içinde yaptığınız Bir takım açıklamalarda taraftarlarina sözünüz olduğunu söylediniz. ama Trabzonspor’un mücadeleninden ardindan taraftar grubu, reis ve teknik heyetin Galatasaray’ın önünü açmasını istemişti. Bu istekten ardindan düşünceleriniz nelerdir?” suali üstüne Terim, şunları kaydetti:

50 senelik tek kariyer oluşturmuşsanız, bunu da Bir hayli başarıyla inşa etmişseniz arkadaşlarınız ve sevenler olduğu civarindan tökezlediğiniz vakit da size karşıt görüşlü yurttaslar çıkacak karşınıza. Şimdiye civarindan olduğu gibi. Benim menfaatim Katiyen karakterimin önüne geçmedi. Hayatıma giren herkesin parolası sevgiydi. Kimseyi kimseye işaret etmedim. Kimseden de kendim amaciyla hiçbir şey istemedim. Onun amaciyla çok da imkanım vardı. Çok da imkanım olmasına karşın kimseden tek şey istemedim. o nedenle buradan tek defo aramak isteyenler her vakit hüsran yaşadı.

“HAYATIMIN SONUNA civarindan GALATASARAY’LA KALACAĞIM, POSİZYON NE OLUR BİLMEM”

“Rövanşist duygularla yaşayanlara bu fırsatı Katiyen vermedim” diyen Fatih Terim, “Hep bunun kalp ve gönül rahatlığıyla yaşadım. Allah dogruluk eden herkese kismet etsin. dogruluk eden herkese tabii. bu erken var var olan her kuşakla veyahut her kuşaktan yurttaslar iletişim kurabilirken birbirimizin hayatına dokunabildiğimizi de görüyorum. O ve onların hissiyatı ve onlardan aldığım enerji aynı şekilde geçiyor bana. yanlislar yapmıyor muyum? elbette yapıyorum. Bu yanlislar en çok benim canımı yakıyor. İlk cezayı da bendeniz hep kendime kesiyorum. İlk karar hep benim oluyor. Kimseye bırakmadım. bendeniz 50 senedir ailem, ailem civarindan sevdiğim Arkadaşlarım ve Galatasarayımla yaşıyorum. Ailem, Arkadaşlarım ve Galatasaray’ım üçgeni bendeniz kendime göre tek üçgen kurdum ve bu üçgende yaşıyorum. Her nefesimi bu sorumlulukla alıyorum. Her adımım bu düşünce doğrultusunda atıyorum. Bu noktada bildiğim tek şey varsa o da hayatımın sonuna civarindan bu üçgen içinde kalacağım. Bunun yeri vakiti ve pozisyonu ne olur bilemem. ama bunun yeri, vakiti ve pozisyonu her halükarda bendeniz bu üçgen içinde kalacağım.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.