Ezgi Mola’ya Musa Orhan cezası-haberi

Oyuncu Ezgi Mola ile alakalı geçen sene Batman’da intihar eden İpek Er’in bıraktığı mektupta kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu yazdığı şuurlu Çavuş Musa Orhan’a yasamsal medyadan perişan laf ettiği gerekçesiyle açılan davanın karar duruşması bu erken Ankara 31. Asliye karar Mahkemesi’nde görüldü.

“SANATÇI OLARAK SESİMİ DUYURDUM”

Duruşmada nihayet sözlerini söyleyen Ezgi Mola, “Sanığı tanımam, bu söylemim tecavüzcülere ve tecavüzcü potansiyeli var olan kişileredir. Benim söylemimden evvel yapılan haberleri okuduktan ardindan bu adamı tecavüzcü olarak değerlendirdim. kati olmayacak şekilde düşüncemi belirttim. Kim olsa aynı tepkiyi gösterirdi. Sanatçı olarak sesimi duyurdum, diger her biri benzeri tepkimi dile getirdim” dedi.

Kararını açıklama eden mahkeme, Mola’ya ‘hakaret’ suçundan 6 bin 960 Lira adli kazanç cezasına hükmetti.

(FOTO: İHA)

NE OLMUŞTU?

Oyuncu Ezgi Mola 20 Ağustos 2020’de yasamsal medya hesabından “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya! Ne diyeyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun! #MusaOrhanTutuklansin” paylaşımında bulunmuştu.

Musa Orhan’ın avukatı, Ezgi Mola’nın paylaşımıyla alakalı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına hatali ilaninda bulunmuştu. Hazırlanan iddianamede, Mola ile alakalı ‘sesli, yazılı veyahut görüntülü tek ileti ile hakaret’ ve ‘hakaret’ suçlarından iki sene dört aya civarindan mapus cezası istenmişti. İddianame, Ankara 31’inci Asliye karar Mahkemesi tarafından onay edilerek Mola ile alakalı dava açılmıştı.

Olayın derhal peşinden yasamsal medyada binlerce “Ezgi Mola yanız değildir” iletisi paylaşılmıştı. .

Ezgi Mola'ya, Musa Orhan'a hakaretten dava İlginizi Çekebilir Ezgi Mola’ya, Musa Orhan’a hakaretten dava

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.