Eyüpspor Teknik Direktörü Zafer Turan: Yeniden ayağa kalkacağız-haberi

Spor Toto 1. Lig’in 14. haftasında Bolu Atatürk Stadyumu’nda oynanan Boluspor-Eyüpspor karşılaşması ev sahibi takımın 3-1’lik galibiyetiyle sonuçlandı. 

Karşılaşmanın derhal peşinden Eyüpspor teknik patronu yengi Turan üzgündü. Turan, “Maçın döneminden evvel müsabakanın Yorucu geçeceğini biliyorduk. Çok mücadeleci, çok temaslı oynayan tek ekiple oynayacağımızı biliyorduk. Bu doğrultuda tasarılarımızı yapmıştık ama evvel yarım saat golü yiyinceye civarindan rastgele tek sıkıntı yaşamadık. Oyun istediğimiz benzeri gidiyordu. Ama golden ardindan oyunun senaryosu değişmeye başladı çünkü Boluspor geçiş oyununu iyi oynayan tek ekip. Zati ugras gücü yüksekti. Alanlar vermemek gerekiyordu. İkinci golden ardindan da içeri demoralize şekilde girmek bizi yıprattı. dönem arası konuştuğumuzda mücadelesi çevirebilecek gücümüz olduğunu biliyorduk. değişik tek psikolojiyle oyuna başlamamız gerekiyordu. Nitekim başladık, golü de bulduk. İlk golden ardindan oyunu çevirebilecekken 3’üncü golü geçiş oyununda kalemizde görünce mücadele bizim adımıza bitmiş oldu” dedi.

Ligin uzunca tek maraton olduğunu ifade eden başarılı hoca, “Ligde bunlar oluyor. Biz bu erken mücadelenin genelinde oynadığımız perişan futbol unutup hedeflediğimiz noktaya gitmek amaciyla tekrar ayağa kalkacağız. dahada evvel de yenik olmuştuk ama sonraki asama bizim amaciyla iyi geçti. tekrar ayağa kalkıp hedeflediğimiz noktaya gelmek amaciyla çalışmalarımıza ayni ritimde devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BOLU (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.