Esnaf ve sanatkarlardan Ramazan Bayramı’na iki gün kala açılma talebi: Herkesin yüzü gülsün-haberi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) genel Başkanı Bendevi Palandöken, tek senesi aşkın müddettir koronavirüsün getirdiği zorluklara göğüs geren esnaf ve sanatkarların iş yerlerinin Ramazan Bayramı‘na iki vakit kala açılmasını istek etti.

“ESNAFIN RAMAZANDAN ÖNCE ALDIĞI ÜRÜNLER RAFLARDA KALDI”

Palandöken, yazılı açıklamasında, esnaf ve sanatkarların tam kapanma hasebiyle bayrama buruk girdiklerini bildirdi. Esnaf amaciyla en bereketli günlerden var olan Ramazan Bayramı öncesinin, bu sene tam kapanma hasebiyle hareketsiz geçtiğine dikkati çeken Palandöken, “Bayramın derhal döneminden evvel başlayan ve bayramı da dahil kismina alan tam kapanma hasebiyle beklenen istikbal gerçekleşemedi. Esnafın ramazandan evvel aldığı ürünler raflarda kaldı” ifadesini kullandı.

“BAYRAM ÖNCESİ İKİ GÜNLÜK AÇILMA ESNAFIMIZIN VE ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜR”

Geçen sene yaralarını saramayan esnafın iş yapamadığı amaciyla bu bayramda da tertemiz yaralar aldığına işaret eden Palandöken, şunları kaydetti:

“Bir senesi aşkın müddettir Kovid-19’un getirdiği zorluklara göğüs geren esnaf ve sanatkarlar bayrama nihayet iki vakit kala açılmalı. Vatandaşlarımız çocuklarına bayramlık almak amaciyla web alışverişine mecburi bırakılarak fahiş fiyatlarla karşılaşıyorlar. Oysa semt aralarında etkinlik gösteren konfeksiyoncu, ayakkabıcı, çantacı benzeri minik esnafımız ile berber ve kuaför esnafımıza bayram öncesi iki hergün açılma imkanı sağlanırsa esnafımızın ve bayram alışverişi yapılan çocukların yüzü güler. İnternet firmalarıyla rekabet etme gücü olmayan minik esnafımıza yapılacak bu çalım sayesinde bayram öncesi siftah yapılmış olur. Esnafımız en azından bayramda çocuklarına gsm harçlığı verebilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.