Eski Tahkim Kurulu Başkanı ve Galatasaray Yöneticisi Türker Arslan, koronaya yenik düştü-haberi

Galatasaray Divan heyeti üyesi ve Daha önceki Tahkim heyeti Başkanı Türker Arslan, koronavirüs hasebiyle rehabilitasyon gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Arslan, Nisan ayının başından beri korona Rehabilitasyonu görüyordu. 78 yaşında olan sarı kırmızılı yönetici, dört Nisan’da yoğun bakıma alınmıştı.

AKCİĞERİNDEKİ mesele GİDERİLEMEDİ

78 yaşında olan Türker’in, geçtiğimiz hafta yapılan koronavirüs testinin negatif çıktığı ama akciğerlerindeki problemin giderilemediği belirtildi. Arslan’ın yarın toprağa verilmesini beklendiği, cenaze töreniyle alakalı ailesinden İzah yapılacağı belirtildi.

TFF’DEN BAŞSAĞLIĞI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türker Arslan’ın vefatı hasebiyle başsağlığı iletisi yayımladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“TFF Tahkim heyeti Daha önceki Başkanı ve Türk sporunun kıymetli isimlerinden av. Türker Arslan’ın rehabilitasyon gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini derin tek acı ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Uzun yıllar TFF Tahkim Kurulu’na başkanlık eden Türker Arslan, beynelmilel Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) üyeliğinde bulundu. ülkemiz Dopingle ugras Komisyonu Başkanlığının yanı sıra 1998 yılından beri ülkemiz ulusal Olimpiyat Komitesi (TMOK) yönetim heyeti üyesi var olan Arslan, Galatasaray Spor takimi Divan heyeti üyeliği ile birlikte tek çok dernek ve vakfın üyesiydi. Merhum Türker Arslan’a Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları, Galatasaray takimi ve bütün spor camiasına başsağlığı diliyoruz.”

“ÜLKEMİZİN YETİŞTİRDİĞİ EN DEĞERLİ HUKUKÇULARDAN”

Sarı-kırmızılı ekipten şu İzah geldi;

Kulübümüzün Divan heyeti üyesi, TFF Tahkim heyeti Daha önceki başkanı, ülkemizin yetiştirdiği kıymetli hukukçulardan var olan Türker Arslan’ın vefat haberini derin tek elemle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve camiamıza başsağlığı dileriz.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir