Eşinin sevgilisini öldüren kadına tahrik ve iyi hal indirimiyle 15 yıl hapis-haberi

3 ocakta 2020’de saat 18.30 sıralarında ilçeye bağlı Hacıseyitali Mahallesi’nde alana gelen olayda, 5 bebek annesi Özlem Karabulak (44), İstanbul‘dan, Seydişehir‘e gelip boşanma aşamasındaki eşi Tufan Karabulak’ın birlikte yaşadığı Aynur Süngülü’yü (37) apartmanın giriş katında aralarında çıkan münakaşa sonrası silahla öldürdü, yanında bulunan komşusu Emine Kumru’yu da elinden yaraladı.

OLAY YERİNDEN KAÇTI

Olaydan ardindan taksiyle evvel olarak Konya Otogarı’na, derhal peşinden Eskişehir’e geçip oradan da Kocaeli’deki eşinin akrabasının evine gidip saklanan Özlem Karabulak, zabita tarafından yakalandı. Seydişehir’e kazançlan Karabulak, tutuklandı.

“MAKTÜLLE TESADÜFEN KARŞILAŞTIK “

Seydişehir Ağır karar Mahkemesi’nde ‘kasten öldürme ve yaralama’ suçundan yargılanan Karabulak, nihayet sefer hakim karşısına çıktı. Karabulak, nihayet savunmasında, “Eşime çocuklarımız amaciyla hayatımızın netleşmesini söylemiştim. Bana yapılan ardı arkası kesilmeyen, tehditler vardı. Çocuğumun düğününe gelmeme de engel oldular. Eşim benim ne civarindan anlayışlı olduğumu, özellikle çocuklarımı düşündüğümü çok iyi bilirdi. Eşimi dükkanda bulamadığım amaciyla kendisini sıklıkla aramıştım. Ulaşamadığım amaciyla Haneye gittim. Maktulle hasbelkader karşılaştık. Hem de benim gelinimle de, etli ekmek aş amaciyla sözleşmiştim. Aklımda netlikle maktulü öldürme düşüncem yoktu. bendeniz buraya 5 yaşında olan çocuğumla birlikte geldim. Dünürlerimle vakit geçirdim. ev bakmaya gittik. Katiyen bu şekilde sonuçlanmasını istemedim. Maktul ve eşim beni dahada evvel Zati çok yıprattılar. Bunun üstüne eşime boşanma davası dahi açtım. Tufan’a çocuklarının boynu bükük kaldığını, onlara sahip çıkmamız gerektiğini söyledim. Olayların bu şekilde sonuçlanması bendeniz çok yıprattı. Olayın şokunu Daha üzerimden atamadım. Çok hatri sayilir büyüklükte pişmanlık duyuyorum” dedi.

ÖNCE AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS, ardindan 15 YIL

Savcılığın mütalaasının derhal peşinden kararını açıklama eden mahkeme heyeti, Karabulak’a evvel ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, suçun haksız tahrik altında gerçekleştiğini belirtip 18 sene mapus verdi. Mahkeme, duruşmalardaki iyi halini de göz önünde bulunduran Karabulak’ın cezasını 15 seneye düşürdü. Heyet, olay esnasında yaralanan Emine Kumru’ya baz alinarak ‘yaralama’ suçundan ise 112 vakit karşılığı iki bin 240 Lira adli kazanç cezası uygulayıp, hükmün açıklanmasının art bırakılmasına karar verdi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Yaşar Coşkun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir