Eşini canice katledip saklamak için halıya saran katil kocadan yüzsüz savunma-haberi

İzmir’in Buca ilçesinde, geçen sene 7 Aralık‘ta saat 23.00 sıralarında Çaldıran mahallesi 433/12 Sokak’ta alana gelen olayda, Yazgül Soro’dan haber alamayan yakınları vaziyetten şüphelenerek Soro’nun evine gitti. Kapıyı açan Bülent Soro’nun uzaklaştırmaya çalışmasına karşın içeri giren yakınları, Yazgül Soro’yu yatak odasında üzerinde iskemle ve eşyaların bulunduğu halıya sarılı halde şekilde buldu. İhbar üstüne Haneye sağlık ve zabita ekipleri derhal sevk edildi. sağlık görevlilerince yapılan kontrolde, Yazgül Soro’nun hayatını yitirdiği belirlendi.

6 BIÇAK DARBESİ İLE ÖLDÜRÜLMÜŞ

Olay Yeri İnceleme ekipleri hanede ve kadının cesedi üzerinde analiz yaptı. Yazgül Soro’nun evin mutfak bölümünde 6 bıçak darbesi ile öldürüldüğü, dahada ardindan da yatak odasına taşındığı tespit edildi. Yazgül Soro’nun cansız bedeni, otopsinin derhal peşinden toprağa verildi. Gözaltına alınan eşi Bülent Soro polisteki ifadesinde cinayeti itiraf etti. Adliyeye derhal sevk edilen Soro, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Soro ile alakalı ‘Eşi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası istemiyle dava açıldı. İzmir 10’uncu Ağır karar Mahkemesi’nde iki Mart’ta görülen evvel duruşmada yakalanmis maznun Bülent Soro, öldürdüğü eşi Yazgül Soro’nun kendisini aldattığını öne sürdü.

“GİDİN ANNEMİ KURTARIN DEDİM”

Davanın 2’nci duruşması bu erken görüldü. Duruşma öncesi adliye önünde tek araya toplanan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ile Soro çiftinin çocukları medya izahı yaptı. yakalanmis maznun Bülent Soro’nun yanı sıra taraf avukatları ile Soro çiftinin kızları duruşma salonunda hazır bulundu. Çiftin kızlarından E.S.Ş., Şahit olarak dinlendi. Bülent Soro’dan şikayetçi olduğunu belirten E.S.Ş., “Ben Almanya’da yaşıyorum. olay bugünü kardeşim N.K. beni arayarak annemden haber alamadıklarını söyledi. bendeniz de babamın dahada evvelce uyguladığı şiddetleri bildiğim amaciyla ‘Annemi dışarıda değil, hanede arayın. Gidin annemi kurtarın’ dedim. Sanığın en ağır cezayı almasını istek ediyorum. Geçmiş senelerde hemide anneme ayni vakitte da bizlere de şiddet uyguluyordu” dedi.

“ASIL KATİL DESTEK OLMAYAN KIZIM”

Kızının derhal peşinden laf alan yakalanmis maznun Bülent Soro aleyhine var olan ifadeleri onay etmezken, asıl suçlunun kızı E.S.Ş. olduğunu argüman etti. Soro, “Asıl katil vatan dışında geliri olmasına karşın bizlere Parasal destekte var olmayan kızım E.S.Ş’dir” dedi.

Mahkeme başkanı, geçen celsede istenen otopsi raporunun Daha mahkemeye ulaşmadığını, maktulün telefonunda bilirkişi tarafından yapılan incelemede davaya mevzu olacak mesajlaşma veyahut görüntünün bulunamadığını açıkladı. derhal peşinden sanığın tutukluluk halinin devamına hükmederek, otopsi raporu amaciyla yazılan raporun yanıtının beklenmesine karar verdikten ardindan duruşmayı erteledi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Tolga TAHÇI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.