Erzurumspor'dan hakem açıklaması!-haberi

Süper Lig’in 36. haftasında alanında tertemiz Malatyaspor’u 1-0 yenik eden ve düşme hattından kurtulmaya çalışan Erzurumspor, bu mücadelede yaşanan ortada hakem hatalarıyla alakalı resmi web sitesinden tek İzah yayınladı.

“Tedirginiz” başlığı ile yapılan izahta şu ifadeler yer verildi:

2020-2021 sezonunun başından beri Bir takım mücadelelerde yaşadığımız hatalara nihayet Konyaspor ve Gençlerbirliği maçlarındaki yanlislar da ek edince takim resmi sitesinden geçtiğimiz günlerde tek İzah yayınlamıştık. ama bu izaha karşın Ne yazık ki aleyhimize ortada hakem hataları ayni ritimde devam etti. 

Beşiktaş maçındaki el pozisyonu sonrası oluşturulan taban algısıyla bu mücadelede da yaşanan pozisyon da unutturulmaya çalışıldı. 

Dün oynadığımız Malatyaspor maçında; Ricardo Gomes’le 39. dakikada bulduğumuz nizami golün iptali, 90+2. dakikada karar sahası çizgisinin üzerinde düşürülen Elbasan Rashani ve ortada hakem Ali Palabıyık’ın penaltı kararına karşın VAR kararıyla iptal edilmesini anlamakta zorlanıyoruz. 

Erzurumspor camiası ortada hakem hatalarıyla ligden düştüğü iki sene evvelki sezonu Daha unutmadı. Aynı şeyleri hayata endişemizi kamuoyuyla paylaşıyor, bütün futbol camiasını bu konuyla alakali maçlarımızı hassasiyetle takip etmelerini rica ediyoruz. 

Ligin sonuna doğru tansiyonun yükseldiği, var olan haftalarda gittikçe zorlaşan mücadelelerde eş hataların yaşanmaması yerine neden TFF gerekse MHK nezdinde gerekenlerin yapılacağına inanmak istiyoruz. 

BB ERZURUMSPOR KULÜBÜ 

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir