Ertuğrul Sağlam: Ülke futbolunda gerçekten enteresan şeyler oluyor-haberi

TFF 1. Lig’in 32. haftasında evvel iki iddiasını sürdüren Samsunspor, Boluspor’a konuk oldu. nokta kaybına tahammülü olmayan Karadeniz ekibi, Yasin Öztekin ve Gökhan Karadeniz’in attığı gollerle sahadan 2-0 galip ayrıldı. Samsun ekibi, 64 puanla Adana Demirspor ve Giresunspor’un derhal peşinden averajla 3. sırada yer alıyor.

Karşılaşmanın derhal peşinden düzen eden medya toplantısında konuşan Samsunspor teknik patronu Ertuğrul Sağlam, mücadeleden evvel aldıkları şehit haberiyle çok üzüldüklerini vurgulayarak, “Kuzey Irak’ta yürütülen Pençe-Şimşek Harekatı’nda şehit düşen Samsunlu hemşerimiz, kahraman Mehmetçiğimiz Piyade şuurlu Çavuş Aygün Çakar’ın yakınlarına sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” şeklinde konuştu.

Zorlu tek asama yaşadıklarını laf eden Sağlam, “Şampiyonluk ve Süper Lig’e çıkma mücadelesi yoğun tek şekilde ayni ritimde devam ediyor. Bugünkü neticelerden sonrada üç takım 64 puana ulaştı.” dedi.

Sağlam, ligin bitmesine iki mücadelenin kaldığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Bence futbolda iki adet 90 dakika çok uzunca süre. Çok şeyler olabilir. Olacak da bendeniz bunun için inanıyorum. özellikle oyuncularımız baskı altında. geçtiğimiz hafta Bursaspor maçı, onuncu hafta Bolupsor maçı. İki mücadelesi da çok iyi geçtik. hemide mücadeleleri, hemide istek ve arzuları ayni vakitte da oyun içerisindeki üretkenlikleri istediğimiz düzeydeydi. bendeniz oyuncularımıza teşekkür ediyorum bu mücadelesi kazanıp Süper Lig iddiamızı nihayet iki haftaya taşıdıkları için. Bundan sonraki amacımız hatali yapmadan maçlarımızı kazanmak.”

Sağlam, tek üzüntüsünü dile getirmek istediğini belirterek, şöyle konuştu:

“Hayal kırıklığımı dile getirmek istiyorum. 35 senedir şuurlu futbolun içerisindeyim. Türk futbolunun her kademesinde, Bir hayli mücadelenin içinde oldum. Ama şu asama karşılaştığım civarindan enteresan olaylarla karşılaşmadım. Futbol adına. ama şunu dile getirmek istiyorum. Allah’ın adaleti şaşmıyor. Dolayısıyla her biri yaptığı iyi şeyin mükafatını da görecek, yaptığı perişan şeyin de. Birinin hakkına girmenin bedelini de ödeyecek. Hesap bugünü diye tek şey var. tek vakit var. Dolayısıyla bu erken burada yaptıklarımızın karşılığını da orada bunun hesabını da vereceğiz. Allah bize şu ramazan gününde dileyim orada hesabını hakkıyla verenlerden eylesin. Ülke futbolunda Sahiden enteresan şeyler oluyor.”

Sağlam, Boluspor’a da istikbal sezonla alakalı başarılar diledi. (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.