Ermenistan basını Karabağ savaşındaki kirli ittifakı itiraf etti: 248 PKK’lının cansız bedeni morglarda bekliyor-haberi

İşgal altındaki Azerbaycan topraklarının kurtarıldığı Karabağ savaşında işgalci Ermenilere desteğe giden PKK‘lı teröristlerin cansız bedeni Erivan’daki morglarda kaldı. Daha önceki Azerbaycan Cumhurbaşkanı Danışmanı Behruz Hasanov, bu ölüler arasında PKK’lı teröristlerin bulunduğunu söyledi.

Ermenistan sağlık Bakanlığı ülkede hali hazırda sahibi çıkmayan 248 cesedin morglarda bekletildiğini resmen doğruladı. Ermeni medyası, bu cansız bedenlerin memleket dışından gelen militanlara ait olduğunu yazdı. Ermeni kanalı Azat TV, Ermenistan ve Karabağlı ailelerin ölülerini teslim aldığını ve aradan geçen dört aylık süreye karşın bekletilen cansız bedenlerin ağırbaşlı tek mesele teşkil ettiği bilgisini paylaştı.

KARA PROPAGANDA ÇÖKTÜ

Gazetemize konuşan Behruz Hasanov “Savaş döneminde Bir hayli Ermeni destekçisi memleket bize paralı savaşçı iftirası attı. Oysa Ermeni çeteler arasında yüzlerce değişik ülkelerden gelen militan savaştı. Bize saldıran odaklar bunları görmedi. Şimdi Erivan’da yaşanan olay kara propagandanın çöktüğünün ispatıdır. Azerbaycan devleti, cephede şehit düşen ve gazi var olan askerlerinin listesini savaştan 20 vakit ardindan sonlandırdı. Kimliği belirlenemeyen, muallakta var olan tek bir naaşımız yok. Zira bizim saflarımız netti”‘ diye konuştu.

BİRÇOK ÜLKEDEN MİLİTAN TAŞIDILAR

Behruz Hasanov “Ermenistan kanadı ise aradan geçen dört aylık vakit zarfına karşın morglarında cansız bedenler bekletiyor. Zira bu cansız bedenler Ermenistan veyahut Karabağ’da yaşayan Ermenilere ait değil. Kanada, Suriye, İran, ABD, Fransa ve Lübnan benzeri ülkelerden Karabağ’a yüzlerce militan taşındı. Onlardan mühim tek bölümü da cephede öldürüldü. Cansız bedenlerin yapılan otopsilere karşın sahibi çıkmadı. Bu kiralık katillerden mühim tek bölümü da Suriye, Irak ve İran’dan gelen PKK’lı teröristler. uzunca süre gizlediler ama bu skandalı hükûmet içerisindeki muhalifler alana çıkardı. sağlık Bakanlığı da olanlari dile getirmek zorunda kaldı” dedi.

ERMENİSTAN ÜNİFORMASIYLA SAVAŞTILAR

Türkiye gazetesinin haberine göre Azerbaycan hükûmetinin elinde cephede sağ yakaladığı işgal unsurları bulunduğunu kaydeden Hasanov “Bu kişiler arasında başka ülkelerden gelen çete mensupları da var. bu erken Rusya’nın ara buluculuğunda bize karşı savaşmak amaciyla Lübnan’dan gelen tek keskin nişancı kadın teslim edildi. ama hâlen bu kadın benzeri başka teröristler var elimizde. PKK’lı teröristlerle birlikte bu ithal çeteler Ermenistan üniformaları ile bize karşı savaştı. Birçoğunun cesedini yok ettiler. İşgalden kurtarılan yerlerde bu istikamette Bir hayli delile rastladık. Tıpkı Afrin’de, Tel Abyad’da, Irak’ta olduğu benzeri tüneller kazmışlar. Dağ girişlerinde karargâh yapmışlar. Bu ve benzeyen arkada bıraktıkları Bir hayli izler var” ifadelerini kullandı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Daha önceki danışmanı Hasanov’a göre Ermenistan 44 hergün harp sürecinde altı binden çok kayıp verdi ve bu kayıpların 1,600’dan fazlası Ermenistan dışından gelen ithal militanlara ait.

1.600 İTHAL MİLİTAN ÖLDÜRÜLDÜ

Ermenistan, Azerbaycan ile yapılan 44 hergün savaşta altı binden çok kayıp verdi. Bu kayıpların 1.600’den fazlası Ermenistan dışından gelen ithal militanlara ait. Lübnan’dan gelen tek kadın keskin nişancı (sniper) da Azerbaycan askerleri tarafından yakalanarak Rus güvenlik güçlerine teslim edildi.

Yayım tarihi
Dünya olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir