Eriksen’den acı haber! Kalp pili takılan yıldız oyuncunun top koşturması artık çok zor-haberi

EURO 2020 B Grubu evvel maçında Danimarka, Finlandiya ile karşılaşmış ve mücadelede Christian Eriksen ölümden dönmüştü. ani yere yığılan ve yoğun müdahaleler neticesi yasama döndürülen Christian Eriksen amaciyla Danimarka Futbol Federasyonu’ndan üzen tek haber geldi. kalp krizi geçiren Christian Eriksen’e ICD isimi verilen tek tür kalp pili takılacak.

ICD NEDİR?

“ICD” Implantable (vücuda yerleştirilebilen) Cardioverter Defibrillator (İmplante Edilebilen Kardiyoverter Defibrilatör) amaciyla kullanılan tek kısaltmadır. ICD, VT ve VF benzeri kalp ritmi bozukluklarını rehabilitasyon etmek amaciyla hususi tedaviler uygular. ICD vücudun dahil kismina implante edilir (yerleştirilir) ve otomatik olarak çalışır. ICD, riziko altındaki bireyleri potansiyel ölümcül ventriküler aritmilerden kaynaklanan ani kardiyak vefat (AKÖ)’den savunmak amaciyla tasarlanmış tek cihazdır.

FUTBOLA ayni ritimde devam ETMESİ ZOR

Spor kadriyoloji profesörleri ve doktorlar, Eriksen’in futbol hayatına ayni ritimde devam etmesini çok riskli buluyor. Inter ve Danimarka’nın en mühim futbolcularından biri var olan 29 yaşında olan yıldızı futbolsever artık yeşil sahalarda göremeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.