Enis Destan kimdir, kaç yaşında? Enis Destan nereli, hangi takımlarda oynadı?-haberi

Spor Toto 1. Lig’de zirve yarışı veren Altınordu’da tek yıldız dahada doğuyor. Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder benzeri isimlerin yıldızını parlatan Altınordu’da toy forvet Enis Destan, takımın bu sezon gol yükünü çekiyor. İsmi Avrupa kulüpleriyle anılan Enis, Şenol Güneş’in de alakasını çekti. 18 yaşında olan forvet Letonya mücadelesi kadrosuna dahil edildi. İlk ay-yıldız heyecanını Ümit ulusal Takım’a seçilerek yaşayan Enis, öncelikli hedefinin kendisi benzeri Altınordu’dan yetişip şu vakit İngiltere’de Leicester City forması giyen Cengiz Ünder ve Çağlar Söyüncü benzeri Avrupa’da futbol oynamak olduğunu açıklamıştı.

Enis Destan kimdir, kaç yaşında? Enis Destan nereli, hangi takımlarda oynadı?

15 Haziran 2002’de İzmir/Konak’ta dünyaya gelen Enis, 2012 seneninde Fikri Altay Spor’da futbola başladı, 2013’te Altınordu Akademisi’ne katıldı. 2013/2019 yılları arasında ALFA’da (Altınordu Futbol Akademisi) boy gösteren Enis, sergilediği performansla dikkatleri üstüne çekmeyi muvaffak oldu ve İzmir ekibinde şuurlu oldu.

2019/2020’de A takım formasını tek sefer giyen 18 yaşında olan forvet oyuncusu, 2020/2021’de ise takımın gol yükünü çekti. Çıktığı 21 resmi mücadelede 10 gol atmayı muvaffak olan Enis, iki de asist yaptı.

Enis amaciyla nabız yoklamaya başlayan Avrupa ekiplerinin sezon nihayetinde resmi öneri sunabileceği gelen haberler arasında.

Güncel piyasa değeri 900 bin avro var olan Enis Destan’ın Altınordu ile 2023 seneye civarindan sözleşmesi bulunuyor.

Gönülleri fetheden yetenek

Elit U17 Ligi’nde oynanan Adana Demirspor-Altınordu maçında kullandığı haksız penaltıyı bilerek auta atıp alkış toplayan Altınordu’nun 18 yaşında olan toy forveti Enis Destan, 2. sefer gönülleri fethetmişti. 66. Gillette Milliyet sene Sporcusu Ödülleri’nde sene Gillette benzeri Hareketi Özel Ödülü’nün sahibi var olan Enis, merasimde yaptığı konuşmada İzmir depremine dikkat çekerek tek sefer dahada ayakta alkışlanmıştı.

“Deprem yaralarını sarmaya çalışan İzmir’den geliyorum” diyen toy golcü, “Ben iyiyim. Arkadaşlarım iyi. Ailem iyi. Ama biz iyi değiliz. İzmir herkesin herkesi tanıdığı tek kent. bendeniz iyiyim ama arkadaşım iyi değilken biz iyi olamıyoruz. Altınordu Futbol Akademisi’nde de bize öğretilen evvel şey ‘Biz’ olabilmektir. Haksız penaltıyı her biri auta atabilirse başarılı olabiliriz. Yalnızca herkesin yapması gerektiği tek şeyi yaptığım amaciyla bana verilen bu iyi ödülü, depremde yaşamlarını yitiren dostlarıma, kardeşlerime, anne adayi babalara, arama-kurtarma ekiplerine adıyorum” şeklinde konuşmuştu.

‘İnşallah tek vakit Avrupa’da oynayacağız’

Altınordu’dan mühim isimlerin yetiştiğini belirten Destan, “Daha kuvvetli tek şekilde odaklanıyoruz. Cengiz ağabey, Çağlar ağabey çıktı. Biz de Kapı aralamasın diye sorduk kendimize. bu sebeple hedefimiz evvela Avrupa. Onun amaciyla çok çalışıyoruz. İnşallah tek vakit Avrupa’da oynayacağız. Bu şampiyona da kariyerimiz amaciyla mühim tek basamak. Bunun farkındayız. bu sebeple çok konsantrasyonla çalışıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir