En tehlikeli suç örgütlerinden birindeydi! Mafya üyesi yemek tutkusuyla yakayı ele verdi-haberi

İtalyan basınında çıkan haberlere göre, 2014’ten bu yana aranan Ndrangheta mensubu 53 yaşında olan Biart’ın, İtalyan yemeklerine baz alinarak ihtirası yakalanmasına neden oldu. İtalyan güvenlik güçleri ile Interpol ve Dominikli mahalli makamların iş birliği sonucunda, internette paylaştığı aş videolarında yüzünü göstermemesine rağmen, dövmelerinden teşhis edilen Biart, 24 Mart’ta Boca Chica şehrinde gözaltına alındı.

ÜLKESİNE İADE EDİLDİ

Marc Feren Claude Biart, bu erken ülkesine art iade edilerek, güvenlik güçleri eşliğinde Milano’ya getirildi. Biart ile alakalı uyuşturucu kaçakçılığı suçlamasından 2014’ten bu yana yakalama buyruğu bulunuyordu. başka yandan, İtalyan güvenlik güçleri, bu erken Portekiz’in başkenti Lizbon’da Ndrangheta’nın tek başka önde gelen ve aranan isimi 43 yaşında olan Francesco Pelle’nin teşhis edilerek, koronavirüs Rehabilitasyonu gördüğü hastanede yakalanmasını sağladı.

İTALYA’NIN EN GÜÇLÜ MAFYASI

İtalya’da Kalabriya bölgesinin hakim hatali örgütü var olan Ndrangheta’nın, Avrupa uyuşturucu ticaretinin denetimi sayesinde yıllar içinde İtalya’nın en kuvvetli ve en varlıklı mafyası haline geldiği belirtiliyor.

Kaynak: Anadolu ajansı / barış Seçkin

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir