Elmalı’daki istismar davasının sanığı anne adına açılan Twitter hesabındaki belgelere erişim engellendi-haberi

Antalya’nın Elmalı kazasinda iki kardeşin istismarına ait davanın sanıklarından mağdur çocukların annesi M.A. yerine açılan ve maznun avukatlarınca da doğrulanan yasamsal medya hesabında dava dosyasında bulunan Bir takım dokümanların yayımlanması reaksiyon çekmişti. iki kardeşin istismarı davasının sanığı anne adayi yerine açılan Twitter hesabındaki vesikalara erişim engellendi.

FEYZİOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı yazi Feyzioğlu, yasamsal medya hesabından yaptığı paylaşımda mevzu hakkinda reaksiyon gösterdi. Feyzioğlu yapılanı ‘çocukların en saklı bilgilerini paylaşmak’ olarak değerlendirdi ve kararı duyurdu.

Feyzioğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Elmalı dosyasında çocuklarını istismar etmekten maznun annenin küçüklerin en saklı bilgilerini ve denetim raporlarını Twitter’da kendini müdafaa yerine (!) paylaşımına, TBB’nin Bir gün evvel gece yaptığı müracaat üstüne Ankara Nöbetçi 8. barış karar Hakimliğince erişim engeli getirilmiştir.”

“TWITTER’A ENGELLEME TALEBİNDE BULUNDUK”

Feyzioğlu saatler evvel tekrar Twitter hesabından yaptığı izahta M.A. ile alakalı hatali ilaninda bulunduklarını ifade etmişti. “Elmalı Davasında cinsel istismar mağduru küçüklerin davada maznun var olan analari kendini müdafaa yerine çocukların saklı kalması koşul olan adli tıp denetim raporlarını ve kişisel veri nitelikli başka Bir hayli vesikayı Twitter üzerinden yayınlamıştır. Bu yaptığı tek suçtur” ifadelerini kullanan Feyzioğlu, Twitter’a engelleme isteginde bulunduklarını da belirtmişti.

İşte o tweetler;

Elmalı davasının maznun çifti evvel kez konuştu: İstismar yok, babaanne yönlendiriyor

Elmalı davasının maznun çifti evvel kez konuştu: İstismar yok, babaanne yönlendiriyor
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Elmalı davasına ait açıklama: Adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Elmalı davasına ait açıklama: Adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz

Kaynak: Anadolu ajansı / Muhammed Boztepe

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir