Ekranların en popüler amiraliydi! Montrö bildirisine imza attı, şimdi gözaltında-haberi

Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ne ile alakalı nihayet vakitte yaşanan tartışmalara baz alinarak 104 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli amiralin yayımladığı bildiri, vuruş ve vesayet tartışmalarını doğurdu.

10 AMİRAL GÖZALTINA ALINDI

Siyasilerin reaksiyonunu çeken bildiri ile alakalı Bir gün evvel Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tahkikat başlatıldı. Bu erken ise ile alakalı gözaltına kararı verilen 14 kişiden 10’u gözaltına alındı. dört amiral ise ıslak haddi hasebiyle ifade saglamak üzere emniyete çağrıldı.

Gözaltına alınan isimler; Ergun Mengi, Atilla Kezek, Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, ender Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Türker Ertürk, Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal olarak açıklandı. üç vakit içinde Emniyet’e gelmeleri amaciyla tebligat yapılan isimlerin ise Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Mustafa Özbey ve Atilla Kıyat olduğu öğrenildi.

TELEVİZYON PROGRAMLARINA KATILMIŞ

Öte istikametten bu erken gözaltına alınan isimler arasında bulunan çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Tümamiral Cem Gürdeniz ismi dikkat çekti. Gürdeniz’in; A Haber, HaberTürk, HaberGlobal ve CNN Türk benzeri tv kanallarındaki programlara konuk olarak katıldığı ve buralarda doğu Akdeniz, Ege’deki Türk-Yunan gerginliği ve ulusal güvenliği ilgilendiren konulardaki görüşlerini aktardığı alana çıktı.

İşte o yayınlardan bazıları:

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPACAK

Gelişmeler sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan bu erken Külliye’de saat 15.00’de tek değerlendirme toplantısı yapacak. AK Parti MYK ise bildiri gündemiyle bu erken saat 18.00’de toplanacak.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir