Eczacıların tepkisinin ardından Bakan Koca: Sitem aldım, bir daha unutmam-haberi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yasamsal medyadan, bayramda nöbetçi var olan bütün doktor ve sağlıkçıların bayramını kutlayıp eczacıları unutması reaksiyon çekti.

“BAKANIMIZ ECZACILARI YOK SAYDI”

Bursa Eczacılar Odası Başkanı Okan Şahin, “Her vakit sağlık ekip işidir dedik. ama üzülerek gördük ki sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca dahi biz eczacıları yok saydı” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

BAŞKANIN UNUTTUĞU ECZACILARIN BAYRAMINI KUTLADI

Şahin, “Sayın Bakanımıza ek olarak; Türkiye’nin dört tek yanında 7 vakit 24 saat kesintisiz hizmet veren, pandemi döneminde halkımızın fiyatsız maskeye ulaşması amaciyla elinden geleni yapan, ilaç ve eczacılık hizmetini eksiksiz adina getiren, neden halk ve özelde gerekse de hür eczanelerde sayıları 40 bini aşkın meslektaşımıza ve sayıları 100 bini aşkın en yakın çalışma arkadaşlarımız eczane teknisyenlerimizin her birinin bayramını ayrı ayrı kutlarım. Varlığınızın ne civarindan kıymetli olduğunun bilindiği nice bayramlar dilerim” ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA: SİTEM ALDIM, BİR dahada UNUTMAM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

*NÖBETÇİ İDARİ PERSONEL, görevli 1.469 arkadaşım. Bayram tatilinde, görevinizin başında geçirdiğiniz bu gece amaciyla minnettarız. Her birinizin bayramını kutlarım. Varlığınızı bilmek dahi iyi sezmek amaciyla yeterli.

*NÖBETÇİ GÜVENLİK, VERİ GİRİŞ, TEMİZLİK GÖREVLİSİ VE SÜRÜCÜ 17.936 arkadaşım. Bayram tatilinde, görevinizin başında geçirdiğiniz bu gece amaciyla minnettarız. Her birinizin bayramını kutlarım. Varlığınızı bilmek dahi iyi sezmek amaciyla yeterli.

*NÖBETÇİ TEKNİSYEN, TEKNİKER 4.952 arkadaşım. Bayram tatilinde, görevinizin başında geçirdiğiniz bu gece amaciyla minnettarız. Her birinizin bayramını kutlarım. Varlığınızı bilmek dahi iyi sezmek amaciyla yeterli.

*NÖBETÇİ EBE, HEMŞİRE, ACİL TIP TEKNİSYENİ, SAĞLIK MEMURU 34.012 arkadaşım. Bayram tatilinde, görevinizin başında geçirdiğiniz bu gece amaciyla minnettarız. Her birinizin bayramını kutlarım. Varlığınızı bilmek dahi iyi sezmek amaciyla yeterli.

*NÖBETÇİ HEKİM VE DİŞ HEKİMİ 7.777 arkadaşım. Bayram tatilinde, görevinizin başında geçirdiğiniz bu gece amaciyla minnettarız. Her birinizin bayramını kutlarım. Varlığınızı bilmek dahi iyi sezmek amaciyla yeterli.

Bakan Koca, tepkilerin derhal peşinden yasamsal medya hesabından tek paylaşım dahada yaptı. Koca, “Nöbetçi eczacı ve eczacı yardımcısı arkadaşlarım. Bayram tatilinde, görevinizin başında geçirdiğiniz günler amaciyla minnettarız. Bayramınızı kutlarım. Bir gün evvel gece, nöbette var olan arkadaşlardan eczane kokulu ‘Biz unutulduk’ sitemi aldım. tek dahada unutmam :)” iletinini paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.