eBay Türkiye’den çekiliyor-haberi

ABD’li e-pazaryeri işletmcisi eBay, 2011’de ekseriyet payini 217 milyon dolara satın aldığı GittiGidiyor’un faaliyetlerine nihayet vereceğini açıkladı.

eBay’den yapılan açıklamada, “Düzenli olarak küresel faaliyetlerini gözden geçiren eBay, piyasada süre gelen rekabetçi dinamikleri göz önüne alarak bu güç ama stratejik kararı almıştır” denildi.

YIL SONU BİLANÇOSUNA ÖNEMLİ ETKİ BEKLENMİYOR

Açıklamaya göre, bugünden bu yana satıcıların tertemiz mahsul ilanı vermesine destur verilmeyecek. 18 Temmuz’dan bu yana ise satın alım işlemlerine nihayet verilecek. Kullanıcılar 5 Eylül’e civarindan hesaplarına erişebilecek.

Açıklamada GittiGidiyor’un kapatılmasının eBay’in 2. çeyrek veyahut sene sonu bilançosuna mühim tek etki yapmasının beklenmediği ifade edildi.

Gittigidiyor 2001 seneninde açılmıştı.

18 TEMMUZ’A civarindan ALIŞVERİŞE AÇIK

Öte yandan, Gittigidiyor’dan yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

“18 Temmuz 2022’ye civarindan alışverişe açık olacak platformumuz, bugünden (20 Haziran 2022) bu yana tertemiz mahsul listelemeye kapatıldı. Site üzerindeki ‘Hesabım’ bölümü, bütün alıcı ve satıcılarımızın tamamlanmamış işlemleri amaciyla 5 Eylül’e civarindan açık kalacak. alıcı hizmetlerimiz ise 30 Eylül’e civarindan kullanıcılarımıza destek vermeye ayni ritimde devam edecek.” (REUTERS)

ABD Hazine Bakanı'ndan enflasyon mesajı: Önümüzdeki aylarda yavaşlayacak İlginizi Çekebilir ABD Hazine Bakanı’ndan enflasyon mesajı: Önümüzdeki aylarda yavaşlayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir