Diyarbakır Havalimanı 1 ay boyunca uçuşa kapatılacak-haberi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Diyarbakır Havalimanı‘nın 24 Mayıs-24 Haziran tarihleri arasında anne pistte yapılacak bakım ve onarım çalışmaları hasebiyle uçuş trafiğine kapatılacağını bildirdi.

ACİL BAKIM VE ONARIM İHTİYACI DUYULDU

Diyarbakır Hava meydanı anne pistinin 100 metre ile 1600 metre arasında var olan pist ortada hattı bölümlerinde yer yer 15 metre genişliğe varan bozulmalardan dolayı aciliyetli onarım ihtiyacı duyulduğu aktaran Bakanlık, anne pistin 24 Mayıs tarihi itibariyle tek ay müddetliğine bakıma alınacağını belirterek; Hava meydanı uçuş trafiğinin anlatilan süreyle kapatılacağını bildirdi.

UÇUŞLAR İKİ İLDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Pistin onarımda olduğu süre zarfında Diyarbakır Hava meydanı uçuşlarının Diyarbakır’a takriben 100 kilometre mesafede var olan Batman ve Mardin Havalimanlarından gerçekleştirileceğinin bilgisini aktaran Bakanlık, Mardin Hava meydanı çalışma saatlerinin havayollarının ek seferlerine göre güncellendiğini bildirdi.

HER UÇAK İÇİN farkli TAŞIMA YAPILACAK

Yolcu mağduriyetlerinin yaşanmaması ve ulaşımın kesintisiz sağlanması için, her tayyare amaciyla ayrı taşıma yapılmasının planlandığını aktaran Bakanlık, uçağın tarifeli kalkış saatinden tek saat evvel havalimanında olacak şekilde taşıma yapacak var olan minibüs kooperatiflerinin, Mardin ve Batman’dan ulaşım hizmeti sağlanacağını bildirdi. – ANKARA

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir