Diyanet Vakfı’nın rap müzikli fitre çağrısı sosyal medyayı ikiye böldü! Beğenen de çok beğenmeyen de-haberi

Türkiye Diyanet Vakfı, ‘Kardeşlerini Unutma. Beklenen Sensin’ temalı Ramazan kamu spotu yayınladı. ‘Misal’ mahlası da kullanan sanatçı Resul Aydemir’in söylediği rap müzik eşliğinde, vatandaşlardan fitre bağışı istendi.

SOSYAL MEDYAYI İKİYE BÖLDÜ

Rap müzikli halk spotu yasamsal medyayı ikiye bölerken klibi beğenenler civarindan beğenmeyenlerin de olduğu görüldü. Çok sayıda kullanıcı mevzu hakkinda yorum yaptı.

KLİBİ BEĞENEN DE ÇOK BEĞENMEYEN DE

Klibin rap müzikle birlikte oldukça dikkat cazip olduğunu ifade edenlerin yanı sıra Bir takım vatandaşlar rap müziğin İslamiyet’e uymadığını argüman ederek reaksiyon gösterdi. Bazıları ise bu halk spotunun Diyanet’in yaptığına inanmadı.

“BUNU DİYANET YAPMAMIŞTIR”

Dini tek duyurunun bu şekilde yapılmasını ahenk gösteren bulmayan tek kişi, “Bunu Diyanet yapmamıştır. Vicdani açıdan doğru değil. Zira dini tek şeyin duyurusu bu şekilde olmamalı. Ama Diyanet yapmamıştır bunu inanmadım. Bunu kaynağından öğrenmek isterim. Müzik severleri teşvik etmek amaciyla yapmış olabilirler” dedi.

“BEN ahenk gösteren BULMUYORUM”

Müzikli ifade adina sade tek ifade tarzı olması gerektiğini belirten başka tek kişi ise, “Bence doğru değil. Zira İslami kelimelerin ve düşüncelerin bu tür müziklerle Hem de Bir takım ilahilerin dahi ayrım müzik tarzlarıyla söylenmesini bendeniz ahenk gösteren bulmuyorum. bendeniz şu vakit namazdan çıkıp geldim ve bunu hemide doğru karşılamıyor, ayni vakitte da hoş görmüyorum. Müzik türü adina değil de, müziksiz tek şey ile dahada iyi yapılabilirdi. Müziksiz tek şeyin olması sade tek anlatımla, düşünceyle ve görsel efektle dahada iyi tek şey alana konabilirdi. Hayır rap müzik olmaz. Artık İslamiyet’i öyle tek vaziyete getiriyorlar ki müzikle dahil içe, başka kelimeler ile dahil içe müziği her şeye sokmaya çalışıyorlar. bendeniz bu tür vaziyetleri ve davranışları ahenk gösteren görmüyorum” şekilde konuştu.

“TASAVVUF MUSİKİSİ dahada akilci OLURDU”

Tasavvuf müziğinin dahada iyi olacağını söyleyen tek başkası ise, “Ben doğru bulmuyorum. Tasavvuf tarzı olsa anlayabilirim de rap tazı bizim dışımızda. hemide İslam kültüne yakışmıyor, ayni vakitte da müzik olarak bana zit geldi çok mantıklı bulmadım. Tasavvuf musikisi dahada mantıklı olurdu” ifadelerini kullandı.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir