Dile gelen muhabbet kuşu bölücü terör örgütü PKK’ya beddua ediyor-haberi

Sivas’ta yaşayan çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli Ömer Bayrak, pandemi sürecinde Tepeli cinsi muhabbet kuşu aldı. Bayrak, gözü benzeri baktığı kuşa ‘Japon’ ismini verdi. Bayrak, aileden biri olarak gördüğü kuşa Sivasspor tezahüratları öğretti. Duyduğu cümleleri kısa müddette öğrenen ve tekrar eden Japon’u duyanlar gözlerine inanamıyor. ‘Kırmızı ak şampiyon Sivas’, ‘Sivaslıyız gardaş’ diyen minik kuş PKK’ya da lanet okuyor. Kuşun “Kahrolsun PKK” sloganını duyanlar şaşkınlığını gizleyemiyor. Ömer Bayrak, muhabbet kuşunu isteyenlere vermeyeceğini ve tertemiz sloganlar öğreteceğini söyledi.

“SİZ NE SÖYLERSENİZ AYNISINI BANA SÖYLÜYOR”

Ömer Bayrak, kuşun ne söylersen aynısını söylediğini belirterek, “Bunlar milletçe dilinde Japonez, Tepeli olarak tabir ediliyor. İnsanlara sadık birer kuşlar. Siz konuştuktan kısa müddette kelimeleri erken öğretiyorsun gün içinde üç saat arayla akşam kendisi tekrarlamaya başlıyor. hanemizin mutluluk kaynağı. 5-6 ay evvel kuşçu arkadaşımdan aldım. Aldığımız vakit tek aylıktı takriben 6 aydan beridir de bizde. Bunların taklit kabiliyetleri çok fazla. bendeniz ‘Japon’ diyorum oda bana öyle hitap ediyor. Pandemi döneminde biz evdeydik. Hanımla birlikte tek vakit balkonda otururken arabanın arkasında ‘Sivaslıyız gardaş’ diye tek ova vardı. Onu aldım hemide spor programını izledim ayni vakitte da tek iki sefer tekrar ettim. Baktım erken kendisinin kendine konuşuyor. İnternette izliyor başka hatri sayilir büyüklükte takımların reklamını izliyor. Bende kendim sistem olarak ‘Kırmızı ak şampiyon Sivas’, ‘Maşallah’, bunları öğretmeye başladım. İki vakit zarfında da kendisi öğrendi. bendeniz ‘Japon’ diye çağırıyorum hanım da ‘Bulut’ diye çağırıyor. Siz ne söylerseniz aynısını söylediği amaciyla ismini de kendisi bana söylüyor” şeklinde konuştu.

“BU KUŞ BİZİM EVLADIMIZ”

Bulut, kuşunu isteyenlere vermediğini ve vermeyeceğini tertemiz sloganlar öğreteceğini söyleyerek, “Bana ücret biçtiler dahada önce. Vermedim vermeyeceğim de yani. Sivasspor’un çeşitli sloganlarını öğreteceğim. Sanayide kuşçu arkadaşım var geçtiğimiz hafta oradaydım. tek tanesi webten almış ‘cicikuş, babacık’ benzeri şeyler öğretti. bendeniz şimdi Şampiyon Sivas dedirttiğim vakit bebek çok şaşırdı. ‘Abi bunu nasıl konuşturuyorsun?’ dedi. Belli tek ses tonuyla ağır ağır gün içinde 2-3 sefer tekrar ettiğin vakit kendisi tek iki vakit ardindan öğreniyor. Ondan ardindan sen pekiştiriyorsun ani çok sefer dahada söylüyorsun. Ondan ardindan da unutmuyor. tek aile anne ve çocuklardan alana gelir. Bu kuş da ailenin bireyi. Bizim de tek evladımız. Sabahları kalktığım vakit yemini suyunu veriyorum altını değiştiriyorum temiz tek şekilde yaşayıp gidiyoruz” dedi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir