Devlet Bahçeli’den Alparslan Türkeş’e hüzünlü veda-haberi

MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş‘in ölümünün 24. yıldönümünde yazılı tek İzah yaptı.

Kovid-19 salgını hasebiyle Türkeş’in Anıtmezarı’nda merasim yapamamanın hüznünü yaşadıklarını belirten ulusalci devinim partisi öncüsü Bahçeli açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“MANEVİ GÖREVİMİZİ YAPAMAMANIN HÜZNÜNÜ YAŞIYORUZ”

KOVİD-19 salgınıyla ugras kapsamında tatbik edilen sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, Ne yazık ki bu sene de içsel görevimizi Anıtmezar’da gerçekleştirememenin hüznünü yaşıyoruz. Merhum Türkeş Bey, inanmış tek dava adamı, Türk hükümet ve politika hayatına derin izler bırakmış tek ugras insanıdır. Fırtınalı yıllarda, çetin yollarda, Yorucu şartlarda, sıkıntılı dönemlerde ülkesine ve ilkelerine cesaretle sahip çıkmış, duruşunu ve fikri tutarlılığını hiç bozmamıştır.

“TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ DAVASININ EN ÖNEMLİ ŞAHSİYETLERİNDEN BİRİ”

Dünyadaki bütün atılımlar, yüreği milleti amaciyla yanıp tutuşan, cefa çeken ve inançlarını samimiyetle savunan, çok iradeye ve sarsılmaz azme sahip seçkin insanların liderliği altında başlamış ve başarılmıştır. hatri sayilir büyüklükte davaların çoğu, öncelikle, bu seçkin insanların omuzlarında taşınmış ve ama onların heyecanıyla yoğrulduktan ardindan tarihe ve insanlığa tek dogrultu çizebilmiştir. Bu açıdan bakıldığında, Türklük ülküsü ile Türk milliyetçiliği davasının günümüze civarindan uzanan haysiyetli geçmişindeki en mühim şahsiyetlerinden birisi de hiç Kuşkusuz merhum Türkeş Bey’dir.

“MERHUM ALPARSLAN TÜRKEŞ BEY’İN EN ÖNEMLİ İKİ ESERİ EMİN ELLERDE”

Türk milliyetçiliğinin çile ve mücadeleyle geçen tarihinin çok mühim tek bölümüne yakından şahit olmuş, bu sürecin takriben nihayet elli seneye kendisi müdahil olarak, varlığı ile bu mücadele vermeye değişik tek anlam kazandırmıştır. Bu itibarla seksen senelik hayatının bütün yönleriyle tanınmasının, bu erken onun anı ve emanetleriyle yürüttüğümüz siyasal mücadelemize, Hem de Türk siyasetinin anlam ve muhtevasına ayrı tek güç, hususi tek anlam katacağı kanaatindeyim. Merhum Türkeş Bey’in iki hatri sayilir büyüklükte yapıtı var olan ulusalci devinim Partisi’yle Ülkü Ocakları emin ellerdedir, ehil yüreklere teslimdir, hiçbir fitne/fesat eğilimin tarihi duruşumuza ve ülkülerimizin onuruna zarar vermesine fırsat verilmemektedir.

“HER ZAMANKİ GİBİ TÜRK-İSLAM ÜLKÜSÜ GÜVENCE OLMAYI SÜRDÜRECEKTİR”

Milliyetçi devinim Partisi bu erken milletimizin gönlünde taht kurmuş, vakit içinde gücüne güç katmış, ülkemiz karşıtlarının haricinde, taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmıştır. İstiklal amaciyla birlik, istikbal amaciyla dirlik, galip gelen ülkemiz olacak istemiyle kutsal varlığımız millete hizmet yolundan Katiyen sapmayacaktır. her vakit olduğu benzeri Türk-İslam ülküsü garanti olmayı sürdürecektir. Milliyetçiler, memleket sorunlarını aşmanın yolunun, ayrılıkları derinleştirmek, kavgaları kızıştırmak, insanlarımızı birbirine düşürmek benzeri sakıncalı yöntemlerle bulunamayacağını bilmektedir.

“BİZE DÜŞEN GÖREV MÜCADELEMİZİ YAVAŞLATACAK TUZAKLARA DİKKAT ETMEK”

Birlik, uzlaşma, hoşgörü, dayanışma ve yardımlaşma ile huzur, refah, istikrar ve kuvvetli tek Türkiye’nin kapısı ardına civarindan aralanacaktır. Bize düşen görev, binbir emekle ele geçirdiğimiz siyasal kazanımlarımızı geriye döndürecek ve fikri mücadelemizin hızını yavaşlatacak tuzaklara dikkat etmek olmalıdır. Bu his ve düşüncelerle, vefatının 24. yıldönümünde merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’e, Ayrı olarak dava şehitlerimize, fani hayattan göç etmiş kıymetli Ülküdaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıralarını şükranla yad ediyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun diyorum.

Yayım tarihi
Siyaset olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir