DEVA Partisi’nin iki kurucu ismi partiden istifa etti-haberi

Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın genel Başkanlığını yaptığı Demokrasi ve Atılım Partisi’nde (DEVA) istifa şoku yaşandı. Partinin kurucuları arasından bulunan Prof. Dr. Arzu Kılıçlar ve Nevim Bilici partiden istifa etti.

ARZU KILIÇLAR KİMDİR?

Prof. Dr. Arzu Kılıçlar, 1974 seneninde Ankara’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladı. Gazi Üniversitesi, Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi’ni bitirdi. Gazi Üniversitesi yasamsal Bilimler Enstitüsü’nde çok lisans eğitimini bitirdikten sonra, Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Türkiye’nin Turizm Gelirlerindeki Sızıntılar Ve Bu Sızıntıların Hesaplanmasına baz alinarak tek Yaklaşım adli teziyle doktor unvanını aldı.

Akademik kariyerini 2018 seneye civarindan Gazi Üniversitesi’nde yürüten Kılıçlar, hali hazırda Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde Profesör Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. Kılıçlar’ın turizm, eğitim, teşkilat ve liderlik benzeri konularda yayınlanmış çok sayıda ulusal ve beynelmilel ilmi makaleleri ve kitabı bulunmaktadır. İngilizce iyi bilen Kılıçlar evli ve iki bebek annesidir.

NEVİM BİLİCİ KİMDİR?

Nevim Bilici, 1967 seneninde Trabzon’da doğdu. Bursa Kız Lisesi’ni bitirdi. 1988 seneninde İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Dergi, radyo ve TV programlarına yazi yazarlığı yaptı. ortada derecede İngilizce iyi bilen Nevim Bilici ev hanımıdır, evli ve iki bebek annesidir.

Kaynak: Anadolu ajansı / Tanju Özkaya

Yayım tarihi
Siyaset olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir