Depremden en çok etkilenen Elazığ’ın Kuşbayırı köyündeki hasar gün ağarınca ortaya çıktı! Vatandaşlar geceyi sokaklarda geçirdi-haberi

Bingöl’ün Kiğı kazasinda Bir gün evvel saat 21.28’de 5.2 büyüklüğünde deprem alana geldi. Depremden Elazığ‘ın Karakoçan kazasina bağlı 5 köy etkilendi. En çok hasar ise Kuşbayırı köyünde alana geldi. 80 haneli 250 nüfuslu köyde çoğu kerpiç var olan haneler küçüklü büyüklü hasar gördü. haneleri kısmen hasar gören ve korku yaşayan tek çok kişi ise geceyi dışarda geçirdi. vakit ağarmasıyla depremin verdiği hasar ise net olarak gözlemlendi.

“TEKMEYLE KAPIYI AÇTIK”

Deprem hatıranda içeride olmadıklarını bahçede oturduklarını aktaran köy sakinlerinden İrfan Tayar, “Birden bire gürültü patlama sesi duyunca dışarda olmamıza karşın koşmaya başladık. zerzele bittikten ardindan geldiğimizde evin kapısı açılmıyordu tekmeyle açıp içeri girdik vaziyeti gördük. Allah’tan gelen tek şey Zati üzgünüz. bazı arabada bazı dışarıda kimisi de hanelerinde hasar olmayan komşulara gitti. Geceden beridir ayaktayız” dedi.

“BABAMIN DEPREMDE DİLİ TUTULDU”

Balkonda otururken sallanmaya başladıklarını aktaran vatandaşlardan Mehmet Kılıç, “Biz aşağı inerken surlar taşlar hep döküldü. Babam yazlık evdeydi. Babamı dışarı getirdim orada bayıldı. Nereye kaçtığımızı şaşırdık. Babamın depremde dili tutuldu. Sabaha civarindan tarlada başında bekledim. Depremden ardindan dili tutuldu erken ağır ağır konuşmaya başladı. Allah devletimizden razı olsun. Akşam derhal geldiler” ifadelerini kullandı.

“BOMBA ATILDI ZANNETTİK”

4 kişi oturup konuştuklarını sırada depremin olduğunu hatırladan Mehmet Ergün de “Aniden tek sarsıntı oldu. Ama çok hatri sayilir büyüklükte sarsıntı oldu sanki bomba atmış benzeri ondan ardindan dışarı çıktık. Dışarı çıktıktan ardindan hanelere ve sokaklara baktık hepsi perişan halde. Bizim evin dahil tarafı komple gitmiş dışında ise tek şey yok” diye konuştu.

İşte köydeki hasardan görüntüler:


Kaynak: İhlas havadis Ajansı / Ahmet Mücahid Kantarcıoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir