Denizlispor'un Süper Lig macerası kısa sürdü-haberi

Kulüpteki mali sıkıntı hasebiyle Bir hayli yabancı futbolcunun sezon içinde tek taraflı fesih yapıp ayrıldığı, nokta istikrarı gelmeyince 5 değişik teknik direktörün görev yaptığı Denizlispor, tek türlü düşme hattından kurtulamadı. Aylardır nokta tablosunda nihayet sırada bulunan yeşil-siyahlı ekip, evinde Çaykur Rizespor’a da 1-0 yenilince 28 puanda kalıp bitime üç mücadele kala kurtuluş umutlarını tüketti. Denizlispor’un Süper Lig döneminde yükselen ağır borç yükü tertemiz sezon öncesi camiayı endişelendiriyor.

FUTBOLCULAR KIZDIRDI

Denizlispor’un 1-0’lık mağlubiyetle ligde kalma umutlarını kaybettiği Çaykur Rizespor maçının derhal peşinden Bir takım futbolcular gözyaşı dökerken, Bir takım isimlerin ise sahayı gülerek terketmesi taraftarın reaksiyonu çekti. Taraftarlar, yasamsal medyada bu anların resimlerini paylaşıp özellikle Sakıb, Mustafa Yumlu ve Sagal’a reaksiyon gösterdi. Taraftarlar 1’inci Lig döneminden beri takimi yönetip Süper Lig amaciyla dahada evvel önce 5 hedefi koyan reis Ali Çetin’in resimlerini ise, “Kayıp aranıyor” yazısıyla paylaştı. Denizlispor’un yabancı futbolcularından Bakalorz ise, “Taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Çok çok mesele var, ayrinti veremem” izahını yaptı. Rakip Rizespor’u çalıştıran Denizli’nin geçen sezonki teknik patronu Bülent ahenk gösteren da, “Cenaze evinde düğün olmaz” deyip mücadele sonrası futbolcularının sevinmesine destur vermedi.

EFSANELER YASTA

Denizlispor’un Daha önceki futbolcuları, takımın grup düşmesi sonrası yasamsal medya hesaplarından İzah yaptı. Kulübün efsanesi olup takımda teknik patron olarak da görev yapan, hali hazırda 1’inci Lig’de Balıkesirspor’u çalıştıran Yusuf Şimşek, yeşil-siyahlıların logosuyla birlikte, “Şahıslar gelip geçicidir. Sen yıkılmazsın koca çınarım, en kısa vakitte layık olduğun yere gelirsin” iletinini paylaştı. Burak Akyıldız ise futbolcuların mücadele sonrası gülme görüntülerine yorum yapıp, “Bizler Denizlispor’u ligde tutarken her galibiyetten ardindan ağladık. Zira hepimizin düşüncesi tekti. Bugünkü görüntüye çok üzüldüm. Her ne civarindan yönetim tarafından sıkıntılar çekilmişse de sahadan bunun benzeri ayrılma hakkınız yok” ifadelerini kullandı.

ALİ TANDOĞAN: 40 GÜNDÜR idman YAPMAYAN VAR

Denizlispor’da Robert Prosinecki, Kenan Atik, Yalçın Koşukavak ve Hakan Kutlu’dan ardindan bu sezonki 5’inci teknik patron olarak görev gelen kulübün efsanelerinden Ali Tandoğan, çok üzgün olduğunu söyledi. Tandoğan, “40 gündür antrenmanlara çıkamayan futbolcularımız var. Takım ve futbolcular mental olarak yorgun. Kısa müddette geldik ve takımı toparlamaya çalıştık ama olmadı. Bizden evvel yapılan hataların neticesi olarak bunun benzeri üzücü tek sonuç. Denizlispor amaciyla elimizden geleni yapmaya çalıştık ve bundan sonrada yapacağız. güç vakitte Denizlispor’un yanında olduk” izahını yaptı.

FUTBOLDA DÜŞTÜ BASKETTE ÇIKTI

Denizli, futbolda Süper Lig’den düşerken basketbolda tarihte evvel kez Süper Lig’e yükseldi. Hafta sonu cumartesi bugünü Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’in ülkemiz Basketbol Ligi’nden evvel kez Süper Lig’e çıkmasına sevinen şehir, tek vakit ardindan Denizlispor’a üzüldü.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

  • futbol

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir