Danıştay’ın kararına tepkiler çığ gibi! İYİ Parti grup toplantısında kız öğrenci “Andımız”ı okudu-haberi

İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener, TBMM’deki parti grup toplantısında gündeme değin mühim değerlendirmelerde bulundu. Akşener, konuşmasına başlamadan evvel tek kız öğrenciyi kürsüye çıkararak ‘Andımız’ı okuttu.

“ANDIMIZ’IN SÖZLERİ AĞIR GELENLER, tabiki YASAKLAMAK İSTER”

Konuşmasında Danıştay’ın okullarda Andımız’ın okutulmasını yasaklamasına ait kararı da değerlendiren ve tartışmalara katılan Akşener, “Bu ülkede, Mustafa Kemallere idam fermanı yazanlar oldu. Bu ülkede, milletin meclisinin üstüne silahlı güç gönderenler oldu. Bu ülkede, milletine yasadisi diyenler oldu. Bu ülkede, Andımız’ı yasaklayanlar oldu. Aslında bunun için çok da şaşırmıyoruz. Zira onları anlayabiliyoruz. Andımızın sözleri ağır gelenler, tabiki andımızı yasaklamak ister” ifadelerini kullandı.

Akşener’in açıklamalarından satır başları:

“Küçüklerini savunmak yerine, onlara göz dikenler, tabiki Andımız okunmasın ister. oy hesabı dışında, büyüklerini sayıdan saymanlar, ıslak almışına, emeklisine sahip çıkmayanlar, tabiki Andımız duyulmasın ister. Yandaşını milletinden çok sevenler, yükselme ve ileri gitme idealini dahil kismina sindiremeyenler, tabiki Andımız bilinmesin ister.

“KUSURA BAKMASIN, BİZLER BURADAYIZ”

‘Büyük Atatürk’ dendiğinde, kaşıntı tutanlar, çalışmak yerine, çalıp, çırpanlar, tabiki Andımız hatırlanmasın ister. En ehemmiyetlisi de, Türk demenin tek ayırma değil, tek birliktelik arzusu olduğunu görmek istemeyenler, nihayet bağımsız Türk devletini, uçuruma sürükleyenler, tabiki Andımız’ın nihayet cümlesinde şaşkına döner! Ama o arkadaşlar hiç kusura bakmasın, bizler Daha buradayız.

Türk Devleti Daha burada. Cumhuriyet Daha burada. Zira bu topraklarda, milletini ve memleketini özünden çok sevenler, kendisi kendilerini ve koltuklarını özünden çok sevenlere karşı her defasında galip gelmiştir. her vakit da galip gelecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir