Damak ağrısı için diş doktoruna giden kadın, tedavi için siniri kesilince yüz felci oldu-haberi

İzmit’te yaşayan Yeliz Demirli, 2018 seneninde damağında ağrı oluşması üstüne Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan hususi tek diş sıhhati merkezine gitti. Demirli’ye o asama hastanede çene cerrahı olarak çalışan ve dahada ardindan ayrılan Diş Hekimi Ahmet K. tarafından rehabilitasyon uygulandı. dahada ardindan ağrıları süre gelen Demirli’nin yüzünün sol bölümü nüzul oldu. Demirli’nin şikayetçi olması üstüne dava açıldı.

“EŞİMİN PSİKOLOJİSİ BOZULDU”

Eşinin vaziyeti hasebiyle tazminat davası açtıklarını söyleyen Özer Demirli, “2018 Şubat ayında damağın üst bölümünde tek ağrısı vardı, normal tek ağrıydı, yasamsal hayatına ayni ritimde devam edebiliyordu. O ağrıyı durdurmak amaciyla hususi tek diş hastanesine gittim. Oradaki tek doktor, siniri kestikten ardindan yüzde 90 oranında ağrısının gideceğini söyledi. Ameliyattan ardindan eşim ağrılardan duramamaya başladı ve gitmediğimiz sağlık kurumu kalmadı. Çözüm bulamadık. Doktora gittik siniri dikti ama mukozalar ve sinüslere çok zarar verildiği amaciyla başarılı olmadı. Bu süreçte eşimin psikolojisi bozuldu. Çoluk bebek her birimiz etkilendik. bendeniz hukuki zamani başlattım, Cumhuriyet Başsavcılığı’na hatali ilaninda bulundum. Parasal ve içsel tazminat davası da açtım” dedi.

“YÜZ FELCİ YÜZÜNDEN KONUŞMAKTA ZORLANIYOR”

Doktorun kendilerine eşinin ağrılarından kurtulacağını ifade ettiğini söyleyen Özer Demirli, “Bize ‘Yüzde 90 oranında bu ağrılardan kurtulacak’ dediler. Çok az tek uyuşukluk kalacak ama bakın ne vaziyete geldi. Bana yüzünün kararıp, çürüyüp bu vaziyete geleceğini söylemediler. bütün vakit ağrı ve yanma ile uğraşıyoruz. Eşime uyuşturucu ilaçlar vermeye başladılar. surat felci, o nedenle konuşmakta zorlanıyor. yasamsal hayatına ayni ritimde devam edemiyor, konuşamıyor, hiçbir şey yapamıyor. Yalnızca bütün vakit bu ağrı ile uğraşıyor. aş yiyemiyor, psikolojimiz, huzurumuz, her şeyimiz bozuldu. nefes almakta dahi zorlanıyor. İlaç içip bütün vakit uyuyor, uykusunda dahi ağlıyor. Biz eşimin hastalığının araştırılmasını ve rehabilitasyon edildikten ardindan Daha önceki haline gelmesini istiyoruz” diye konuştu.

“GÖZÜMÜN İÇİNE civarindan AĞRIYOR”

Yüzünün devamlı yandığını söyleyen, ağrıları hasebiyle ağlayarak konuşan Yeliz Demirli, “Yüzümü hissedemiyorum, koku alırken zorlanıyorum, kolonya benzeri ağır kokular yakıyor. Yüzüm yanıyor sürekli, gözümün dahil kismina civarindan ağrıyor” dedi.

“HASTADAN uygulanan İŞLEM İÇİN onay ALINDI”

Hastadan onay alınarak işlemin yapıldığını belirten sağlık kurumu kurucularından Semih Taşveren, “Tedavi var olan vatandaşın kızı bizde çalışıyordu. Sinirin üzerinde işlem yapıldı. Bu işlemden evvel kendisinden onay alındı. Her şey ayrıntılı olarak anlatıldı. O asama bizde çalışan çene cerrahı tarafından işlem yapıldı. Biz hastayı netlikle mağdur etmedik. Nörolojik olarak sıkıntıları var olan tek insandı. Ama koşul olan bütün tedavileri yapıldı” diye konuştu. Hastaya yapılacak işlemlerin anlatılıp onay alındığını belirten Ahmet K. ise, “Hasta takriben 6-7 aydır ağrıları olduğu şikayetiyle geldi. denetim edildi. Kendisine yapılacak işlem anlatıldı. onay alındı. dahada ardindan alınan onay doğrultusunda sinir kesildi. İl sağlık Müdürlüğü incelemeleri de bizim lehimize çıktı” dedi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Ergün AYAZ

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir