Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İtalya Başbakanı’nın skandal sözlerine yanıt: Tam bir densizlik-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kütüphane Buluşmaları” kapsamında millet Kütüphanesi’nde gençlerle tek araya geldi.

Emekli amirallerin bildirisinin neden düşünce özgürlüğü çerçevesinde değerlendirilmediğiyle alakalı suali Cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Askerin emeklisi veyahut çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli olmayanı olmaz. Asker askerdir. bendeniz de şu anda cumhurbaşkanı olarak bu ordunun başkomutanıyım. Siz, 104 çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli olarak bunun benzeri tek izahı nasıl yapıyorsunuz. Bu sizin özgürlüğünüzle alakalı tek mevzu değil ki. Zati içinizde bu işi alışkanlık haline getirmiş olanlar var. Bu işi çok seviyorsanız kalkarsınız siyasete soyunursunuz. bunun benzeri tek metnin alana konulmasını tek başkomutan olarak, cumhurbaşkanı olarak, ülkemin birlik, beraberlik ve huzurunun temininden sorumlu biri insan olarak onay etmemiz mümkün değil. Bundan sonraki asama Tamamiyle yargıya ait var olan tek süreçtir” diye konuştu.

İTALYA BAŞBAKANI’NA TEPKİ GÖSTERDİ

Gençlerin İtalya Başbakanı Mario Draghi’nin skandal sözlerine ait Sualini da Cevaplayan Erdoğan, “Öncelikle İtalya Başbakanı’nın yapmış olduğu açıklama, tam tek densizliktir, tam tek terbiyesizliktir. Türkiye-İtalya ilişkilerinin tam iyi tek noktaya geleceğini umduğumuz tek dönemde bu Draghi denilen adam, bu izahı uygulamak suretiyle aramızdaki münasebetlere Ne yazık ki baltayı vurmuştur. Zati sen atanarak oraya gelmiş birisin, seçimle gelmiş birisi değilsin. Tayyip Erdoğan’a tek kez bunun benzeri tek ifadeyi kullanabilmen amaciyla her şeyden evvel senin tarihinden haberinin olması lazım ama gördük ki senin haberin yok. Biz milletimizden aldığımız güçle, milletimizin bize vermiş olduğu o istem teslimiyetiyle milletimize hizmette yolumuza ayni ritimde devam edeceğiz. Onun amaciyla de İtalya Başbakanı’nın bu ifadeleri kullanması, kullanmaması, bunları hiç kafanıza takmayın. Biz işimize bakalım” dedi.

“İŞSİZLİKTE BİR NOKTAYA GELDİK”

“Birçok toy üniversitelerden başarılı tek şekilde mezun oluyor ama istihdam meselesi yaşıyor. acep tek planlama meselesi mu var?” sualine Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu yanıtı verdi:

“Öncelikle işsizlikte iyi tek noktaya geldik diyebilirim. Bu ahenk gösteren ücret sıkıntıların yaşandığı tek dönemde, özellikle de 13 civarında tek konumdayız işsizlikte. Bu nihayet açıklanan rakam da aslında bu ağırbaşlı tek artış sayılamaz. Zati 13 küsurdu şimdi belli tek süre dahada artmış oldu. Turizmde çok çok iyi tek konumdaydık ama bu Kovid mevzusu hasebiyle turizmdeki düşüş arzu eder istemez istihdamı da menfi etkiledi. En çok istihdamı yapan bizim iktidarımızdır. hemide sıhhatli olanlar amaciyla hemide Özürlü olanlar amaciyla ağırbaşlı istihdamlar yaptık. Garanti noktasında iş nereye geliyor? Kalifikasyona geliyor. kalite ve kalifikasyon noktasında kendini delil edebiliyorsa tek toy iş bulur.”

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir