Cumhurbaşkanı Erdoğan, sıkça tartışılan iki isme destek verdi: Haklarında yürütülen linç kampanyalarını kınıyorum-haberi

21 Nisan tarihindeki Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre; Kabine’de tek sıra değişikliğe gidilmişti. Bu kararda nihayet vakitte tartışılan Ruhsar Pekcan görevden alınıp adina Mehmet Muş Ticaret Bakanı olarak atanmıştı. Aile, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı da ikiye bölünmüş ve Zehra Zümrüt Selçuk’un adina çok tartışılan Derya Yanık Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanı olarak göreve getirilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar heyeti toplantısının derhal peşinden yaptığı açıklamasında iki isme de yer verdi ve yapılan eleştirileri kınadı.

“GEREKTİĞİNDE İSTİFADE EDECEĞİZ”

Derya Yanık ve Ruhsar Pekcan’a yasamsal medyadan reaksiyon gösterilmesine Erdoğan, “Geçtiğimiz hafta Kabinemizde minik tek farklık yapmıştık. Aile, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığımızı ikiye böldük. Aile, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığımızı hemide ikiye ayirdik ayni vakitte da iki tertemiz isme görev verdik. Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı’nı Derya Yanık, Çalışma ve yasamsal Güvenlik Bakanlığı’nı Profesör doktor Vedat Bilgin, Ticaret Bakanlığı’nı ise Mehmet Muş arkadaşımız devralmıştır. Kendilerine hoş geldiniz diyorum. Görevlerini devreden Zehra Zümrüt Selçuk, Ruhsar Pekcan arkadaşlarımıza ülkemize yaptıkları destekler amaciyla şükranlarımı sunuyorum. Bu arkadaşlarımızla alakalı yasamsal medyada yürütülen linç kampanyalarını kınıyorum. Gerektiğinde birikimlerinden istifade etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

DEZENFEKTAN ALIMI BAŞINI AĞRITMIŞTI

Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan’a ait var olan şirketten dezenfektan alımı gerçekleştirdiğini argüman edilmişti. Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan izahta Pekcan ailesine ait şirketten dezenfektan satın alındığı iddiası yalanlanmazken tutarın 9 milyon Lira olmadığına vurgu yapılmıştı.

PAYLAŞIMLARI GÜNDEM OLMUŞTU

Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı’na atanan Derya Yanık’ın ise geçtiğimiz senelerde ulusalci devinim partisi genel Başkanı hükümet Bahçeli amaciyla attığı tweetler yasamsal medyada gündem olmuştu.

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir