Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’li isimlerin evini mesken tuttuğu Mahruze Keleş’i aradı-haberi

İstanbul Sultanbeyli‘de yaşayan Mahruze Keleş, 16 ocakta 2019’da semt pazarında karşılaştığı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, “Sana börek, kete yaparım ama oy vermem” sözleriyle gündeme gelmişti. İmamoğlu ise Keleş’i geçen sene 7 Ağustos’ta ve bu sene 28 Mart ile 31 Mart tarihlerinde üç sefer ziyaret etmiş ve nihayet ziyarete cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile cumhuriyet milletçe partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katılmıştı.

“KEŞKE GELSEYDİ”

CHP’li isimlerin ziyaretinde Keleş, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın kendisini ziyarete etmediğini belirterek “Keşke gelseydi. laf verdi gelecek. ‘İstanbul’a ayak basar basmaz ordayım’ dedi. Daha gelecek. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı da en kısa vakitte bekliyorum” ifadelerini kullanmıştı.

“İSTANBUL’A GELDİĞİMDE ZİYARETİNİZE GELECEĞİM”

Mahruze Keleş’in bu siteminden ardindan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan karşı atilim geldi. Önceki vakit Keleş’i arayıp halini hatrını soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu vakit Ankara’dayım. İstanbul’a geldiğimde ziyaretinize geleceğim” dedi. Mahruze Keleş ise Erdoğan’a “Buyurun gelin sabırsızlıkla bekliyoruz. Size kapımız sonuna civarindan açık Başkanım” diye karşılık verdi.

“BANA NELER YAPACAKSINIZ?”

Konuşmanın devamında Erdoğan’ın “Ziyaretinize geldiğimde bana neler yapacaksınız?” suali üstüne ise Keleş, “Siz gelin, bendeniz size neler neler hazırlarım. Çok seviyoruz sizi, bekliyoruz. Çok teşekkür ederim aradığınız için. Allah razı olsun. İşlerinizde Her vakit muvaffakiyet versin” ifadelerini kullandı.

SÜMEYYE BAYRAKTAR DA KONUŞTU

Keleş, müzakere esnasında duygusal anlar yaşadı. Görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar da Mahruze Keleş ile tek vakit hasbihal etti.

Yayım tarihi
Siyaset olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir