Cumhur İttifakı’ndan asgari ücret açıklaması: En az yüzde 20-haberi

Zonguldak’ın Ereğli kazasinda hatri sayilir büyüklükte Birlik Partisinin kaza kongresine katılan genel Başkanı Mustafa Destici, partililer tarafından kongre salonunun önünde karşılandı.

Kongrede konuşan Destici, pandemiyle birlikte hayat çapında yaşanan işsizlik ve ahenk gösteren ücret krizin Türkiye’yi de etkilediğini söyledi. Destici, “Pandemiyi atlattığımız benzeri bunu da birlikte atlatacağız. Milletçe birlikte atlatacağız. Sen, bendeniz demeden biz diyerek milletçe birlikte atlatacağız ve allahın izniyle hemide ülkemizi hemide milletimizi hep birlikte düzlüğe çıkaracağız. dedi.

“ESAS SIKINTIYI ÇEKEN EMEKLİLER, KÜÇÜK ÇİTFÇİ, EYT’LİLER”

Yaşanan kriz ortamında zenginlerin zenginleşmeye ayni ritimde devam ettiğini ama asıl sıkıntıyı dar gelirlilerin çektiğini belirten Destici, şunları söyledi;

*Esas sıkıntıyı çekenler, minimum ücretliler, düşük maaşlı emekliler, minik çiftçimiz, EYTliler, işsizler ve biz bu kesimlere el uzatacağız. Bu saydığım kesimlerle alakalı yılbaşında yapıldı, tek sonraki temmuz ayında da ağırbaşlı iyileştirmeler yapılacak.

*Yılbaşında enflasyon yüzde 30 açıklandı, minimum ücrete yüzde 50 verildi. bu erken enflasyon yüzde 70. Aradaki bu yüzde 20 ayrım verilmelidir ve allahın izniyle verilecektir. Düşük aylık alan emeklilerimizle alakalı tek düzen etme yapıldı ama yeteri civarindan mi yetmez.

*Bir iyileştirme dahada yapılmalı ve bunun üstüne enflasyon farkı da artı olarak verilmelidir.

“CUMHUR İTTİFAKI PROTOKOLÜNDE İLAYI KELİMETULLAH YAZIYOR”

Dış güçlere karşı mücadelenin ayni ritimde devam ettiğini belirten Destici, Türkiye’nin Libya, Azerbaycan, Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyi benzeri Bir hayli noktada olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

*Dünyanın hangi noktasında olması gerekirse ülkemiz orada. Niçin orada, çünkü Türkiye’yi Cumhur İttifakı yönetiyor. Zira Cumhur İttifakının protokolünde ne yazıyor? İlayı Kelimetullah yazıyor.

*Bunu başka iktidarın protokolünde göremezsiniz, çünkü ittifakın içinde dahi bunun için karşı çıkanlar var. dahada ehemmiyetlisi bunu Niçin yazamazlar? Masanın her ne civarindan üzerinde gözükmese de masanın altında var olan resmi olarak ittifak masasında olmasa da fiili olarak masada var olan PKK’nın uzantısı HDP var. bunun için dahi neden yok. CHP’nin içinde olup da HDP düşüncesinde var olan milletvekilleri var, sözcüler var. DHA

Asgari ücrete zam istikbal mi? minimum ücrete Temmuz'da ek zam olacak mı? İlginizi Çekebilir Asgari ücrete zam istikbal mi? minimum ücrete Temmuz’da ek zam olacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir