Çukurova Havalimanı, bölgeyi hava yolu taşımacılığında kavşak haline getirecek-haberi

Çukurova Hava meydanı üstyapı tesislerinin Yap-İşlet-Devret (YİD) modeli çerçevesinde yaptırılması, havalimanının işletilmesi ve devri ihalesinin neticesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından tek vakit evvel onaylanmış, ihaleyi popüler İşletmecilik AŞ kazanmıştı. Kozuva Şirketler Grubu yönetim heyeti Başkanı Süleyman Kozuva, Çukurova Bölgesel Havalimanının bölgeye kıymet katacağını ifade etti.

Bu havalimanın Adana ve Mersin’in dünyaya açılan kapısı olacağına işaret eden Kozuva, “Söz konusu havalimanı, Çukurova’yı sema yolu taşımacılığında mühim tek kavşak haline getirecek. Çukurova Havalimanı, hemide bölgenin ayni vakitte da ülkemizin bütünsel kalkınmasına hatri sayilir büyüklükte katkı sağlayacak. Yatırımların önünü bu dönemde dahi kapatmayan, aksine birbiri ardına açılışlara imzasini atan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanımız Lütfi Elvan’ın bu adımlarda katkısı çok büyük. Ülkemiz yerine teşekkürü borç biliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

“ÇUKUROVA Zati BEREKETLİ BİR BÖLGE, BİZ BU BEREKETİ UÇURACAĞIZ”

Süleyman Kozuva, Çukurova’nın çok bereketli tek bölge olduğunu hatırlatarak, “Havalimanımızın yapımı ayni ritimde devam ederken istihdam sağlıyoruz. Yatırımımız tamamlandıktan ardindan da vatandaşımıza iş olmaya, aş olmaya ayni ritimde devam edeceğiz. Bu havalimanının bitirmesi sonrasında bölgesel hub olarak hizmet vermesi de gündeme gelebilir. Çukurova Zati bereketli tek bölge, biz bu bereketi uçuracağız. Çukurova’nın bereketi hemide ülkemize ayni vakitte da bölge insanına kazandıracak.” görüşünü paylaştı.

Havalimanının bitirmesi sonrasında alanda hemide turizm ayni vakitte da ahenk gösteren ücret manada mühim gelişmelerin yaşanacağına işaret eden Kozuva şu ifadeleri kullandı:

“Çukurova Bölgesel Hava meydanı projemiz aynı zamanda hemide doğa ayni vakitte da hayvan arkadaşı olacak. Havalimanının içinde çok sayıda endemik bitkimiz olacak. Güvenliğimizi sağlayacak var olan hayvan dostlarımızı da biz şirket olarak kendimiz eğiteceğiz. doğa ve hayvan arkadaşı havalimanımız açıldığında bütün misafirlerimizi ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

“HEDEFİMİZ ZAMANINDAN ÖNCE HAVALİMANIMIZI HİZMETE ALABİLMEK”

Projenin normal seyrine göre 30 ayda tamamlanacağını hatırladan Kozuva, “Ülkemiz amaciyla her stratejik var olan projede Sayın Cumhurbaşkanımız yatırımın planlanandan dahada evvel bitirilmesini istiyor. Biz de bu projeksiyonu dikkate alarak 7/24 asalına göre dur durak bilmeden çalışacağız. Hedefimiz zamanından evvel havalimanımızı hizmete alabilmek.” dedi.

HAVALİMANINA şimendifer HATTI DA BAĞLANACAK

Kozuva, Çukurova Bölgesel Havalimanının bölgeyi Ortadoğu’nun ticaret merkezi haline getireceğini dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Havalimanımız demiryolu ile de entegre olarak hizmet verecek. şimendifer yolu irtibatı da ticaretin yolunu ziyadesiyle açmış olacak. hemide stratejik konum ayni vakitte da şimendifer yolu irtibatı ile Türkiye’nin Ortadoğu ülkelerine e-ticaretini de bu havalimanından kolayca yapabileceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.