Çılgın pilot sınır tanımıyor! Şimdi de motosikletiyle uçtu-haberi

Denizli’de yaşayan ve dahada evvel de paraşütte tavla oynayarak ve koltukta tv izleyerek değişik uçuşlar yapan 29 yaşında olan Hasan Kaval, Pamukkale‘deki bomba Tepesi Yamaç Paraşütü Pistinden motosikletiyle uçma tecrübesi yaptı. Paraşüte bağladığı motosiklete binerek havalanan Kaval’ın motosikletli uçuşu takriben 20 dakika sürdü.

“İNTERNETTEN ARAŞTIRARAK ÖĞRENDİM”

Gökyüzü sevdasının küçüklük hayali olduğunu belirten Kaval, “Yamaç paraşütü pilotuyum, 10 senedir ticari olarak uçmaktayım. Çocukluk hayalim var olan sema sevdam, yamaç paraşütüne başladım. Uçmanın en basit yolu yamaç paraşütü ve kendim öğrendim. Bana öğreten hiç kimse yoktu, video klipler izleyerek, webten araştırarak, kitaplarını okuyarak öğrendim” dedi.

“SON YAPTIĞIM PROJE DE GÖKYÜZÜNDE BİR MOTORLA UÇMAKTI”

Projeleri amaciyla yurdun turistik mekanlarını seçtiğini belirten Kaval; “Son senelerde ise projeler üretmeye başladım ve bu projeleri yasamsal medya hesabıma yükledim. Yükledikten ardindan yeryüzünde viral tek video haline geldi. bütün hayat medyası alaka duymaya başladı. En nihayet yaptığım proje de semanda tek motorla uçmaktı. Bunun amaciyla Pamukkale’yi seçtim, çogunlukla projelerimi Türkiye’nin en iyi turizme en katkılı var olan yerlerini seçiyorum. Motosikletim ile travertenlerin üzerinden uçtum ve motoruma tek aparat sistemi ekledim. Motorumdaki gücü arkasındaki pervaneye aktardım. Bu pervane benim uçuş süremi uzattı ve normalde Pamukkale’de 10 dakika filan uçulur, böylelikle uçuş sürem 20 dakikaya çıktı. Projelerime ayni ritimde devam ediyorum, bittiği vakit Türkiye’nin çeşitli yerlerinde turizme katkı sağlamak amaciyla uçmaya ayni ritimde devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

İşte o anlara ait kareler;

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Yayım tarihi
Yaşam olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir