Çiçek sattığı tezgahına şehit ve gazi aileleri için yazdığı yazı, görenlere duygusal anlar yaşatıyor-haberi

2020 yılının Şubat ayında İdlib‘de 33 Türk askerinin şehit olması sonrası Gaziantep’de öğrenci olarak bulunan Abdülkadir Koç, şahit olduğu atmosferden etkilenerek memleketi Zonguldak‘a gelince, çiçek sattığı tezgaha ‘Bu tezgahtaki ürünler şehit ve gazi ailelerine ücretsizdir’ yazısı astı.

“ŞEHİR BİR KIYAMET ALAMETİNE DÖNÜŞÜYOR”

Böyle tek yasamsal mesuliyet projesi yapmayı kendine zorunluluk gördüğünü belirten Abdülkadir Koç, “Bu yazının hikayesi aslında şöyle; bendeniz Gaziantep’de öğrenciyim. geçen sene İdlib’teki hücum olduktan ardindan bendeniz buraya gelmek zorunda kaldım. Bunun peşine koronavirüs olayları oldu peş peşe geldi. O vakit bulunduğumuz ortamda hissedilen his ve o anki vaziyete yakınlık ve şuan Karadeniz’deki uzaklık çok tesirli oluyor. Orada olayı Tamamiyle birebir hissediyorsun. Birebir yaşıyorsun. Şehir tek kıyamet alametine dönüşüyor. bendeniz Gaziantep’te bunu çok hissettim. Buraya gelince de belli tek asama içinde yer edinmişti. Tezgahıma asma gereği duydum. Aslında bunu tek zorunluluk olarak görüyorum. bendeniz bunu Yalnızca yasamsal proje açısından değil zorunluluk olarak görüyorum. Benim onlara verebileceğim en hatri sayilir büyüklükte şey hani şu tezgahı alsınlar ne civarindan edebilir ki Başka bir deyişle ücret olarak ne edebilir ama onların içsel değerini Katiyen ödeyemeyiz. Allah razı olsun. Gelenlerde oluyor her vakit buyursunlar gelsinler kapımız açık. Bu Yalnızca tarım ve tarım ürünleri amaciyla değil, her şey amaciyla olabilitesi çok Parasal içsel her biçimde desteğe açığız. Yalnızca şehit ve gazi ailelerimizden ziyade elimizden geldiğince sektör camiasındaki abilerimizle, büyüklerimizle yardımlarımızı ayni ritimde devam ettiriyoruz. ani çok defasında evvel geldiklerinde bizde çok duygusal anlar yaşadık. erkek çocuğuma alıyorum dediğinde sorduk başınız sağ olsun diyerek o da kimliğini gösterdi. erkek çocuğu dahada tertemiz şehit olmuştu. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun” dedi.

“ONLAR BİZİM İÇİN CANLARINI VERİYOR”

Pazar tezgahında gördüğü ova sonrası duygulandığını belirten Recep Berber, “Çok iyi Sahiden bunun benzeri duyarlı olmaları. Teşekkür ederiz. Keşke her birimiz tek şeyler yapabilsek. Onlar bizim amaciyla canlarını veriyor. Gerekirse kollarını bacaklarını veriyor. Bu memleket basit kazanılmadı. Hepsinden Allah razı olsun. Çok duygulandım. Allah razı olsun teşekkür ediyorum arkadaşlara” dedi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Yayım tarihi
Yaşam olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir