CHP’li vekilden Sezgin Baran Korkmaz’la ilgili bomba iddia: İstediği kişinin WhatsApp yazışmalarını görebiliyordu-haberi

Avusturya’da yakalanmis SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz‘la alakalı söylemler gündeme damga vurmaya ayni ritimde devam ediyor. KRT TV’de Gürkan Hacır’ın sunduğu Şimdiki vakit programına katılan CHP İstanbul mebus Enis Berberoğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gazeteci barış Yarkadaş, canlı yayında, Sedat Peker’in, “Cihan Ekşioğlu, İsrail’den üç milyon dolara aldığı, Twitter ve WhatsApp görüşmelerini takip edebilen yazılımı Türkiye’ye 50 milyon dolara sattığı” iddiasını hatırlattı.

Bu hatırlatma üstüne araya giren Enis Berberoğlu, tek iş insanı arkadaşının tanıklığına dayandırarak, Sezgin Baran Korkmaz’ın, gsm telefonundaki tek yazılımla istediği kişinin nihayet WhatsApp yazışmalarını görebildiğini söyledi:

“GÖRÜŞMEDEN ardindan DEHŞET İÇİNDEYDİ”

“Bundan 8-9 ay evvel Sezgin Baran Korkmaz’la alakalı haberler çıkmaya başladığında çok inandığım ve çok güvendiğim tek iş adamı arkadaşım Sezgin Baran Korkmaz’ı tanıdığını söyledi. bendeniz de ‘Git tek sor bakalım bu adama, parasına çökmeye çalışanlar var, içeri atmayı isteyenler var, ABD’den gelen paralar civarindan emanet edenler var. tek konuş bakalım neymiş. Sen de bana söylersin’ dedim. Gitti geldi dehşet içindeydi! içten söylüyorum bendeniz bu adamı 30 senedir tanırım, SBK’yla yaptığı müzakereden ardindan tırsmıştı.

‘Ne oldu kardeşim?’ dedim. Diye konuştu ki: Enis acayip tek şeyler dönüyor. erkek benimle dahada 2. üçüncü oturmasında bu konular gündeme gelince ‘Bana tek şey olmaz’ dedi. Ya nasıl olmaz? Bunlar bunlar konuşuluyor.

“SADECE NUMARA GİREREK GÖRMÜŞ”

Üsteleyince çıkartmış cebindeki telefonu. ‘Numaran kaç senin?’ demiş. Almış, nihayet yaptığı WhatsApp konuşmalarını göstermiş! tekrar ediyorum Yalnızca numara girerek benim arkadaşımın WhatsApp’tan yaptığı nihayet görüşmeleri takip edebildiğini göstermiş Sezgin Baran Korkmaz.

Ben o adama inandığım amaciyla bunu burada anlatma gereği hissediyorum. Ama Niçin bu saate civarindan anlatmadın dersen. Sendeki (Barış Yarkadaş’ın anlattığı) benzeri bilgi yoktu bende. Başka bir deyişle bu ekibin teknik dinleme, teknik takip program üstüne çalıştığını bilseydim o işin üstüne o saatte giderdim. Birtakım çetelerin elinde bizim bilgilerimiz nasıl gezer ya?”

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir