CHP lideri Kılıçdaroğlu, parti grubunda iki fotoğraf gösterdi: Vatandaşa hangisi örnek?-haberi

Partisinin grup toplantısında konuşan cumhuriyet milletçe partisi öncüsü Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme değin değerlendirmelerde bulundu. nihayet dönemdeki kurultaylardan koronavirüs kısıtlamalarına civarindan Bir hayli konuya değinen Kılıçdaroğlu tek ara eline iki resim aldı.

FOTOĞRAFLARI KARŞILAŞTIRDI

“Bunlardan birisi cumhuriyet milletçe partisi kurultayından ötekisi de AK Parti’nin kongresinden.” diyen Kılıçdaroğlu fotoğraflar arasındaki maske detayına dikkat çekerek, “Kongrelere Karadeniz’den başladılar. defaatle dedik yanlış bu arkadaş diye. cumhuriyet milletçe partisi Kurultayı’nda bütün yasamsal mesafeler korunmuştur. AK Parti kurultayında yoktur. cumhuriyet milletçe partisi devleti yönetmemektedir. AK Parti’nin tek kişisi devleti yönetmektedir. Bu tablodan hangisi örnektir? cumhuriyet milletçe partisi bilin ki devleti hak ile yönetecektir.

“HİÇBİR VATANDAŞIMIZIN yasamini TEHLİKEYE ATMADIK”

Kurultay öncesi, medya mensupları burada sorsunlar onlara. cumhuriyet milletçe partisi kurultayı nasıl oldu diye. bütün AK Parti’ye oy veren kardeşlerime seslenmek isterim. Kurultay’dan evvel sağlık Bakanlığı’na yazdık. Açık yerde yapacaksınız dediler, biz de yaptık. Hiçbir vatandaşımızın hayatını tehlikeye atmadık. Şimdi söyleyin kim devleti dahada iyi yönetir? Kim vatandaşına kıymet verir? Diyorlar ya, “CHP gelse acep yönetebilir mi?” diye. Bal benzeri yönetir. Güzellikle yönetir. Açlık olmaz.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

“Sıkıntılı tek tablo var. Kontrolünü kaybetmiş, Türkiye’yi yönetemiyor, ağır sorunların altında ezilen, çaresizlik üreten, çaresizliğini ört pas etmek amaciyla sağa sola saldıran tek siyasi yönetimle karşı karşıyayız. Cumhuriyet tarihinde evvel kez bunun benzeri tek tabloyla karşı karşıyayız.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ TALEPLERİNİ NİYE YERİNE GETİRMİYORSUNUZ?”

Şu anda pandemi sürecindeyiz. İnsanlar can derdinde. Aşı bekliyorlar. Kim halkın can güvenliğini sağlayacak? Bu ülkeyi kim yönetiyor? Bu suali herkesin kendisine sorması lazım. Ama özellikle geçmişte AK Parti’ye oy vermiş, şimdi kafası karışmış vatandaşlarıma seslenmek istiyorum; Türkiye’nin gidişatından memnunsan alkışla, bu gidiş gidiş değil diyorsan bu kardeşini dinleyeceksin. bendeniz sana her zaman, her ortamda doğruları söylemeye ayni ritimde devam edeceğim. hep birlikte sağlık çalışanlarını alkışlıyoruz neden? Hiç sorguluyor muyuz? hayat kurtarmak amaciyla hayat feda eden sağlık çalışanlarının elleri öpülmez mi? tek istekleri vardı, Covid-19 kaynaklı hayatını kaybedenler amaciyla iş hastalığı olsun dediler. Yapmıyorlar. Bu yurttaslar günün 24 saati çaba harcarken, tek taleplerini neden adina getirmiyorsunuz?

“ÇİFTE STANDARTLA OLMAZ”

Kayseri’de Sidar isminde 16 yaşında tek kızımız. Evine giderken güvenlik görevlisi çağırıyor. Maskeyi nizami takmadın diyor ve karar kesiyor. Sidar’ınbabası esnaf. 900 Lira karar kesiyorlar. Nereden ödeyecekler? Ödeyemiyorlar. 22 Mart’ta kendisine tek mektup. 23 Mart’ta icraya geleceksin diyorlar ve gidiyor. Kendisine tek tediye buyruğu geliyor. Sen ödemezsen babandan haczedeceğiz, parayı alacağız diyor. Bu tek zulüm değil mi? AK Parti’nin kongresinde tek sürü maskesiz erkek var. karar yazan var mı yok. Bunların dayıları var, bunlara karar yok. Bunu kalp onay eder mi? AK Parti’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. 16 yaşında olan kıza 900 Lira karar bunlara Yalnızca alkış. Çifte standart hükümet idareninde olmaz. Birisi amaciyla farklı, birisi amaciyla farklı. bunun için da hükümet idaresi diyeceksin. Farklılık yaratarak hükümet yönetilmez. Bu tabloyu eğer AK Partili, MHP’li kardeşlerim içlerine sindiriyorsa tek şey demiyorum. Sözüm sözdür, bu ülkeyi adaleti getireceğim.

“BİLİM heyeti Tamamiyle HİKAYE”

Bir de bilim heyeti var. Ne dedikleri, söyledikleri belli değil. dört Nisan itibariyle ABD’yi geçtik olay sayısında. Bir gün evvel 193 kişi hayatını kaybetti. Nasıl yönetiliyor bu ülke? bilim heyeti hikaye tamamen. Hiçbirisinin bilim ile alakası yoktur. bilim heyeti dediğin senin dediğin kaidelere iktidar uymazsa, izzeti ikbal ile çekileceksin oradan. Tam  ters oluyor. bilim heyeti ayrı havada, sağlık Bakanı ayrı telden çalıyor. Saray ise kaç kişi can verirse can versin diyor. Bu mudur devleti hak ile yönetmek? Bu mu vatandaşının sağlığını korumak?

Arkadaşlarımızı sehirlere gönderiyoruz. Isparta’da esnaf diyor ki Ramazan’da kapatıyoruz. Senin en çok kazanacağın dönemde kapatan kim? cumhuriyet milletçe partisi de kongre yaptı. tek kişinin burnu kanadı mı? sağlık meselesi yaşadı mı? Hayır. Her 100 metrede tek dükkan kapatıldığını görüyoruz. Geçinemiyor adam. Kirayı ödeyemiyor. Aksu kazasinda tek ayakkabıcı, “30 senedir ayakkabı satarım. İlk kez bana 2. el ayakkabı var mı? diye sormaya başladı insanlar” diyor. Halkın ayakkabı alamadığı tek dönemden geçiyoruz.”

Yayım tarihi
Siyaset olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir