CHP lideri Kılıçdaroğlu kurmaylarına erken seçim için tarih verdi: Bu kez olacak, hazırlanın-haberi

Milliyet Gazetesi’nde bulunan habere göre, Kılıçdaroğlu’nun Bir gün evvel tek araya toplanan CHP MYK toplantısında kurmaylarına, “Anadolu’yu gezmeye ayni ritimde devam edeceğiz. Halka gidip anlatıyoruz. Anlatmaya ayni ritimde devam edeceğiz. mücadele vermeye ayni ritimde devam edeceğiz. sene sonuna doğru seçenek bekliyoruz. güzde seçenek bekliyorum, olacak gibi” dediği alana çıktı.

CHP genel Başkanı’nın kurmaylarına erken seçim konusunda, “Hazırlanın” talimatını verdiği öğrenildi.

AK PARTİ ZAMANINDA uygulanacak DEMİŞTİ

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ise acele seçime ait yaptığı açıklamada, “Her siyasi temastan acele seçenek rüyası görmek isteyenler var. Aslında onların senaryosu acele seçenek talebi olduğu amaciyla her biçimde vesileyi bunun için işaret olarak okumaları, Bilinen düşle yatıp, Bilinen rüyayı görme olarak anlaşılabilir. Sayın Cumhurbaşkanı defaatle beyan etti; seçenek vaktinde yapılacak” demişti.

TBMM BAŞKANI’NDAN acele SEÇİM AÇIKLAMASI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ise acele seçenek söylentileri üstüne şunları söylemişti: “Erken seçim, Cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi’nin mantığına aykırı. acele seçenek Niçin var Anayasa’da. Çok ağırbaşlı tek kriz olduğu takdirde, tek çıkmaza girdiğinde siyaset, tek açık kapı olsun diye düşünülmüş tek düzenleme. Başka bir deyişle çok ender kullanılabilecek tek imkan olarak bırakılmış. Daha önceki sistemin alışkanlıklarından biri olarak görüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.