Cenk Özkaçar'dan Lyon ve Depay açıklaması-haberi

Sezon başında Altay’dan Fransa’nın Olympique Lyon takımına tasima var olan harp Özkaçar, hususi açıklamalara yaptı. 

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu var olan Cenk, “Adaptasyon sürecimi yaklasik olarak bitirmiş durumdayım. Çalışmalarımı bütün gücümle sürdürüyorum. Her vakit kendimi geliştiriyorum. Fransızcamı da öyle. alan içinde anlaşmak ile alakalı hiçbir sorunum yok. Gündelik yasamda da gittikçe dahada iyi konuşacağım” dedi.  

“Garcia acele ve atletik olduğumu söylüyor”

Teknik direktör Rudi Garcia’nın kendisiyle itinali olarak konuştuğunu belirten toy stoper, “Garcia boyuma göre acele olduğumu, atletik tek yapıya sahip olduğumu söylüyor. tek eksiğim Avrupa futboluna alışmak ve bunu kendisinin futboluma yansıtmak olduğunu söylüyor. bendeniz de bunu gerçekleştirmek amaciyla çalışıyorum. Buradaki idman farkını çok hissettim. alan içinde fiziki ve Strateji olarak çok yoğun tek çalışma oluyor. idman öncesi sonrası fitness yapıyoruz. bendeniz de kendisinin sınırmlarımı devamlı zorlayarak, başarılı olmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu. 

“Marcelo çok muavin oluyor”

 Önceki senelerde Galatasaray ‘da oynayan Denayer ile Beşiktaş ‘ta oynayan Marcelo ile Lyon’da takım arkadaşı var olan Cenk, “Bana var olan yaklaşımları çok iyi, bana çok destek verdiler. özellikle Marcelo bana çok şey öğretiyor. alan içinde dahada soğukkanlı olmam gerektiğini söylüyor. Golf oynamak benzeri alan dışında yapabileceklerim ile alakalı önerileri oluyor. Sahiden bana var olan desteği çok büyük” dedi. 

“Kiralık olarak tek başka takımda oynayabilirim”

 Devre arasında kiralık olarak tek takıma gitmek şeklinde tek düşünce olduğunu belirten harp Özkaçar, “Adaptasyom sürecimi Lyon’da tamamlamanın doğru olduğu düşünüldü. O nedenle tek başka takıma kiralık gitmedim. Buradaki performansıma bağlı olarak sezon nihayetinde Türkiye’de veyahut tek başka ülkede kiralık olarak tek takımda oynayabilirim. Ama benim nihayet emelim uzunca yıllar Avrupa’da kalmak” ifadelerini kullandı. 

“Burak Yılmaz 7-24 ara diyor”

 Lig 1’de takımının iyi gittiğini belirten harp Özkaçar, “İyi gidiyoruz; amacımız şampiyon olmak. Umarım bendeniz de Avrupa’daki evvel sezonumda şampiyonluk yaşamış olurum. Lille’de oynayan Burak Yılmaz, Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı ile görüşüyoruz. Burak ağabey her vakit bana ‘7-24 beni arayabilirsin, hiç çekinme’ diyor. Burada beni Katiyen yalnız bırakmıyorlar. Alışmamda onların çok hatri sayilir büyüklükte tesiri var” dedi.  

“Hollanda’yı yendik Depay’a takılıyorum”

 A ulusal Takım’ın Hollanda galibiyetinin Memphis Depay ile aralarında tek şakalaşma hâline geldiğini belirten Cenk, “Benim yüzümdeki mutluluğu sorguluyor. Onları yendiğimiz amaciyla mutluluk dolu olduğumu görüyor ve bana takılıyor. ulusal takımın maça çok iyi başladığını, kontrataklarda çok tesirli olduğunu söylüyor. bendeniz gülüyorum. ‘O da yendiniz ya elbette gül’ diyor. Şakalaşıyoruz. Memphis çok mütevazı tek insan. Geldiği yeri hazmetmiş, çok yetiskin ve başarılı tek futbolcu. Bana en çok muavin var olan insanların başında geliyor. Bizim amaciyla gurur verici. bendeniz de Avrupa’da kendimi ispatlayıp, ulusal Takım’da olmayı istiyorum. Hedefim bu…” ifadelerini kullandı. 

“Altay’ın Süper Lig’e çıkmasını istiyorum”

 Altay’ın Süper Lig’e çıkabileceğini düşündüğünü belirten Cenk, “Umarım dolaysiz çıkar Altay olmazsa play-offtan. Benim yetiştiğim takim ve benim amaciyla her vakit hususi tek yere sahip olacak. Parasal ve içsel olarak çok şey kazandırdığım amaciyla çok mutluluk dolu oldum” dedi.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir