Ceferin: UEFA organizasyonlarının Galatasaray gibi takımlara ihtiyacı var, açgözlüler büyüklüğünün nereden geldiğini bilmeli-haberi

Avrupa Süper Ligi’ni kuran kulüpler, Sanki bütün futbol dünyasını karşısına aldı. Aleksander Ceferin, iki gündür bu kulüpleri amaçlari alıyor, ve kati ifadeler kullanıyor. Ceferin, nihayet olarak 12 kulübe büyüklüklerinin UEFA sayesinde katlandığını, başka UEFA organizasyonlarına katılan takımlara saygısızlık yapıldığını söyledi, bu takımların arasında Galatasaray‘ı da misal verdi, Sarı-Kırmızılılar’ı yüceltti.

Ceferin’in açıklamalarından satır başları:

“BENCİLLİK DAYANIŞMANIN YERİNİ ALDI”

“UEFA organizasyonlarının Atalanta, Rangers, Dinamo Zagreb ve Galatasaray’a ihtiyacı var. Herkesin tek şansı olduğunu bilmemiz gerekiyor. Hayalleri canlı tutmamız gerek. Şu anki hatri sayilir büyüklükte kulüpler, geçmişte hatri sayilir büyüklükte tek takim değildi. Bencillik, dayanışmanın yerini aldı. kazanç zaferden, açgözlülük ise sadakatten dahada mühim vaziyete geldi. Finansal Fair Play’ı kaldırmayı planladığımız istikametinde haberler okudum. bunun benzeri tek şey olmayacak ama sistemi tertemiz düzene uyarlamamız gerekecek.

“BÜYÜKLÜKLERİNİN NEREDEN GELDİĞİNİ BİLMELİLER”

Bugün hatri sayilir büyüklükte ve dokunulmaz olduklarını düşünen kulüplerin nereden geldiklerini hatırlamaları gerek. Ve bu erken bu takımlar Avrupa’nın dev kulüpleri olarak anılıyorlarsa bunun kısmen UEFA sayesinde olduğunu anlamalılar.

“ÇOK BÜYÜK hatali YAPTINIZ, ZAMANINIZ VAR”

Bu alan okumalara karşı çok duracağız. Bu krizden öncekinden olduğumuzdan dahada kuvvetli çıkacağız. Bazıları amaciyla taraftarlar müşteriye; ligler ise ürüne dönüştü. Avrupa Süper Ligi projesiyle çok hatri sayilir büyüklükte tek hatali yaptınız. Fikrinizi değiştirmek amaciyla Daha zamanınız var. her biri hatali yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.