Canlı yayını izleyenler “Bu nasıl kısıtlama?” sorusunu sormadan edemedi-haberi

Yerinde önlem uygulaması kapsamında riziko vaziyeti turuncudan kırmızıya dönen İstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanmaya başladığı evvel hafta sonu alana çıkan görüntüler pes dedirtti.

Kısıtlama ile alakalı ekran başındakilere bilgi veren NTV muhabiri, Eminönü’nden canlı yayına bağlandı. Bu esnada arkadaki kalabalığı gören ekran başındaki izleyiciler “Bu nasıl kısıtlama?” demekten kendini alamadı.

“TURİSTLERİN ÇOĞU MASKESİZ”

Eminönü’nden canlı yayın yapan muhabir Osman Terkan yoğunluk haritasını açtı. Eminönü’nün al olduğunu gösteren muhabir, “Bu çevresi görüyorsunuz, çok fazla riskli bölge olarak gösteriliyor. İşte tertemiz Cami çevresi ve Eminönü etrafında çoğunlukla ecnebi gezgin var ve hepsi maskesiz. Yoğun tek kalabalık var, parklarda oturanlar da yürüyenler de var” ifadelerine yer verdi.

“İSTENEN TABLO BU DEĞİL”

Herkesin fiziki kaideleri ihlal ettiğini söyleyen Terkan, sözlerine şöyle ayni ritimde devam etti:

“İstanbul’da riziko altında çünkü kaidelere uymuyorlar. Maskeler olması gerektiği benzeri takılmıyor. Denetimler ayni ritimde devam ediyor, ara ara kontroller yapıyor ekipler. ama ne yazık ki, istenen tablo bu değil. yöneticilerin çağrıları dinlenmiyor. Bu görüntüler olay sayılarını artıracak”.

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir