Bursaspor kadroyu oturtamadı-haberi

Sakatlık ve cezalı oyuncuların yanı sıra, Kovid-19 vakalarından da etkilenen yeşil beyazlı ekipte; takımdan da ayrılan oyuncular oldu. Ayrıca, mali krizin içerisindeki kulüpte, futbolculara yapılan ödemelerdeki sıkıntılar da Bir hayli sefer gündeme gelirken; istikrarsız tek görsel çizen Bursaspor, Play-Off’a dahi kalamadan, sezonu ortada sıralarda geçiriyor.

SORUNLAR TEKNİK HEYETİ ZORLADI

Yaşanan sorunların etrafında, teknik heyet de Bir hayli mücadelede kadro istikrarını korumakta zorlandı. Ligde 32 mücadelesi arkada kalmasına karşın Bursa ekibi, sezonun hiçbir döneminde üst üstüne iki maça aynı evvel 11 oyuncularıyla çıkamadı. Sezon genelinde kupa maçları da dahil olmak üzere 34 değişik oyuncu takim formasi şansı bulurken; bu oyuncuların biri dış tamamı lig maçlarında da takim formasi giydi.

17 OYUNCUDAN SKOR KATKISI

Teknik heyetin, Yalnızca lig maçlarında evvel 11’de ise 28 değişik oyuncuyu dolaysiz olarak alana sürdüğü görüldü. Ligde en çok takım takim formasi süresi bulan Burak Altıparmak, aynı zamanda en çok evvel 11’de alana çıkan oyuncu oldu. Şu anne dek sezon süresince 17 değişik oyuncusundan da gol veyahut asist katkısı alan Bursa temsilcisi, 58 gol atarak hücumda tesirli tek görsel çizdi.

SAVUNMA TANDEMİNDE İSTİKRARSIZLIK

Ancak, müdafaa problemleri baş gösteren Bursaspor sezon süresince kalesinde 61 gol gördü. Bu gollerin 53’ü ligde gelirken; savunmadaki istikrarsızlık da mühim oyun oynadı. Bir takım mücadelelerde 3’lü müdafaa oyun düzenini de oynayan yeşil beyazlılarda; müdafaa tandemi tam 11 sefer değişti. Furkan-Aykut ikilisi 9 maçta, Aykut-Cüneyt ve Furkan-Cüneyt ikilisi de tandemde 6’şar mücadelede birlikte oynadı. Ligde 6 değişik savunmacı, tandemde görev aldı.

İLERİ UÇTA ŞANS BULDULAR

Benzer tek durum hücumda da görüldü. Ali Akman, takımdan ayrılık yaşadığı sürece dek ileri uçta evvel 11’de görev alırken, sonraki süreçte santrfor oyuncuları farklık gösterdi. Batuhan Kör, Berat Altındiş, Eren Güler üçlüsü, teknik heyetin kararına göre Bir hayli mücadelede değişimli olarak ileri uçta takim formasi giydi. Bu üç toy oyuncu da toplamda 16 gol ve iki asistlik katkı sağladı.

Gürkan DURAL/BURSA,(DHA)

  • TFF 1. Lig
  • Futbol

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir