Bugüne kadarki en büyük miktar! Ülkemize sokulmaya çalışılan 462 litre likit eroin ele geçirildi-haberi

İran’dan İsviçre’ye gitmek üzere Gürbulak Gümrük Kapısı’na gelen tır; giriş, kayıt ve pasaport giriş işlemlerinin derhal peşinden riziko analizi kapsamında “X-Ray araç ve Konteyner Tarama Cihazı”na derhal sevk edildi. Yapılan taramada, aracının dorse altında aş dolabı ile malzeme dolabının arasında bulunan frigo (soğutucu) yakıt deposundan şüphelenen müdürlük görevlileri, tırı arama hangarına çekti.

UYUŞTURUCU MADDE OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Burada yapılan çalışmada, frigonun çalışmasını sağlayan yakıt deposunun, frigo ile rastgele tek bağlantısının olmadığı ve frigonun motorunun çalışmadığı tespit edildi. Müdürlüğün narkotik dedektör köpekleri “Bady” ve “Kuntiz”in de frigo yakıt deposuna reaksiyon vermesi üstüne yakıt deposundan alınan sıvı maddenin, uyuşturucu madde test kitinde yapılan analiz neticesi “eroin” olduğu saptandı.

462 LİTRE ELE GEÇİRİLDİ

Sıvı eroin olduğu değerlendirilen 462 litre likit uyuşturucu maddeye el konuldu. Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığınca mevzu hakkinda tahkikat başlatıldı.

YAKALANAN EN BÜYÜK MİKTAR

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Bakanlık personelini kutlama etti. Bakanlığa bağlı Gümrük muhafaza ekipleri tarafından ele geçirilen 462 litre likit eroinin ele geçirildiğini belirten Muş, bunun, Türkiye‘de muhafaza ekipleri tarafından likit olarak yakalanan en hatri sayilir büyüklükte miktar olduğunu belirtti.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir